یک تمرین منظم یوگا برای هر کسی مهم است، اما به دلیل جنبه خیلی فیزیکی ماساژ، داشتن یک روال خودمراقبتی منظم برای ماساژ درمانگر بسیار مهم است که شامل مراقبت از ماهیچه‌ها، بافت‌های همبند و سطح استرس کلی است.

یوگا به همه این زمینه‌ها می‌پردازد، همچنین یکی از روش‌های بسیاری است که یک مؤلفه ضروری برای سلامت و رفاه عمومی است.

۳تا از مهمترین مزایای یوگا برای سلامتی

کلمه یوگا از کلمه سانسکریت yug سرچشمه گرفته است که به معنی یوغ یا پیوستن ترجمه می‌شود. در تمرین‌های مدرن یوگا، این پیوستن به بدن، تنفس و ذهن از طریق یک سری آسانا (حرکات کششی که با مکث و تنفس انجام می‌شوند)، پرانایاما (تمرینات تنفسی) و مراقبه در نظر گرفته می‌شود.

‌در ابتدا، از آساناها به عنوان راهی برای آماده سازی بدن برای مدیتیشن با ایجاد انعطاف‌پذیری و استحکام در بدن استفاده می‌شد تا امکان راحتی در حالت ایستاده برای مدت طولانی فراهم شود.

یک تمرین منظم یوگا در کنار افزایش انعطا‌ف‌پذیری، دامنه حرکت، تعادل و دلسوزی، آگاهی جسمی و ذهنی بیشتری را به زندگی شما می‌بخشد. یوگا درحالیکه یک هماهنگی با بدن دارد یک طرز فکر آرام را می‌آورد. کمک به یافتن صلح در درون و ارزیابی صادقانه روابط ما با خود، دیگران و جهان.

همانطور که ماساژ درمانگر، جنیفر فری می‌گوید: “حرکت انرژی است، حرکت، زندگی است. هنگامی که حرکت متوقف می‌شود، زندگی متوقف می‌شود و انرژی راکد می‌شود. حرکت، بدن، نفس و افکار خود را ادامه دهید. حرکت کن و خوب باش. ”

میشل فینرتی پس از ۱۰سال تدریس یوگا و بیش از ۲۰سال دانشجوی یوگا بودن، می‌گوید به این نتیجه رسیده‌ام که سه مزیت برتر یک تمرین یوگا به طور منظم، دامنه بیشتر حرکت، تمرکز و مدیریت استرس است.

دامنه حرکت بیشتر

دقیقاً همانطور که یک تمرین منظم با قدرت، شما را قوی‌تر می‌کند، یک تمرین منظم یوگا باعث انعطاف‌پذیری بیشتر شما می‌شود و دامنه کلی حرکت شما را افزایش می‌دهد. چه شما کشش یین ینگ را یک یا سه دقیقه در دست دارید، به صورت پویا در تمام حرکات کلاس یوگای قدرت در حال کشش باشید، یا از طیف وسیعی از کشش‌های کوتاه و عمیق در یک کلاس هاتا یوگا لذت می‌برید، بافت‌های همبند شما هر کدام در دفعات بعد کمی بیشتر کشیده می‌شوند و مفاصل شما توسط مایع سینوویال روغن کاری شده و به استخوان‌ها اجازه می‌دهد به آرامی بر روی یکدیگر حرکت کنند.

درباره اینکه چگونه یوگا را به سبک زندگی‌تان وارد کنید اغلب نظرات بسیاری وجود دارد. به نظر من، داشتن یک تمرین منظم یوگا یک یا دو بار در هفته برای دیدن و حفظ این نتایج کافی است. با این حال، اگر می‌توانید آن را بیشتر کنید، من سه تا چهار بار در هفته را توصیه می‌کنم، با این نکته که اگر شما یوگای قدرتی را تمرین می‌کنید، بین روزهای تمرین قدرت خود کمی یوگای ملایم را ترکیب کنید.

انعطاف‌پذیری بیشتر باعث می‌شود دامنه بیشتری از حرکت در بدن شما ایجاد شود. اگر بیشتر روزهای کاری شما در حالت ایستاده می‌گذرد، تمرین یوگا به شما کمک می‌کند تا ستون فقرات شما کشیده شود و شانه‌های شما در زیر گوش شما استراحت کنند، حالت ایستادگی بیشتری ایجاد کرده و کمردرد را کاهش می‌دهد. یوگا همچنین باعث ایجاد انعطاف‌پذیری بیشتری در عضله‌های خم‌کننده و بازکننده مفصل ران می‌شود و این امر باعث کاهش درد کمر، وضعیت بهتر و کاهش فشار روی زانو می‌شود.

اگر وقت کافی برای کلاس کامل در خانه، در مراکز یوگا یا یک سالن ورزشی ندارید، دو مورد از محبوبترین حرکات برای کشش تمام بدن، حرکت سگ با صورت متمایل به پایین و مثلث است. این حرکات را می‌توان در بین راه‌اندازی مشتریان یا در آغاز و پایان روز انجام داد – اساساً، هر زمان که احساس نیاز به باز کردن و کشش عضلات خود دارید.

یوگا

سگ رو به پایین یک کشش کامل و شگفت انگیز است که تنها در صورتی که زمان کمی برای صرف وقت داشته باشید باید انجام شود. با کشیدن انرژی از طریق دست و پاها، واقعاً می‌توانید ستون فقرات و همسترینگ را باز کنید و در ضمن کشش شانه‌ها را با کشیدن شانه‌ها در راستای گوش‌ها آزاد کنید. انجام این حرکت در هر نقطه از ۳۰ ثانیه تا سه دقیقه یک حرکت عالی برای روز شماست.

پوزیشن مثلث نوع دیگری از کشش ایستاده است که در مدت زمان کوتاهی باعث باز شدن کامل بدن می‌شود. کشیدن انرژی زمینی با ریشه زدن در پاها و پیچاندن آن هنگام رسیدن به یک دست به آسمان و دست دیگر خود به زمین کمک می‌کند تا با فواید اضافی یک چرخش سم‌زدا، احساس آرامش و تجدید نیرو ایجاد کنید.

یوگا

تمرکز، تنفس و تعادل

وهمانطور که یوگا انعطاف‌پذیری فیزیکی را به وجود می‌آورد، فواید ذهنی زیادی هم دارد از جمله: مدیریت بهتر استرس، تقویت درک شما از ارتباط ذهن و بدن برای ایجاد تغییراتی ظریف در جایی که در بدن خود تنش دارید و آگاهی از نقش تنفس شما در موقعیت‌های روزمره.

تنفس یک عامل بسیار مهم در سلامت کلی است و من قدر آن را تا زمانیکه به طور منظم در کلاس‌های یوگا شرکت کنم درک نکردم. تنفس شما نشانگر خوبی از این است که ذهن شما در کجاست و یکی از ساده‌ترین زمینه‌ها برای تنظیم ذهن است هنگامی که زندگی احساس آشفتگی می‌کنید.

بنابراین، بگذارید از شما این سؤال را بپرسم: آیا تا به حال در افکار خود یا فعالیتی که روی آن کار می‌کنید گرفتار شده‌اید به طوریکه نفس کشیدن را فراموش کنید؟ می‌دانم که این ممکن است مسخره به نظر برسد، اما متأسفانه انجام این کار بسیار ساده است! هر چند وقت یکبار به آنچه انجام می‌دهم توجه می‌کنم متوجه می‌شوم که نمی‌فهمم که نفسم را نگه داشته‌ام تا اینکه احساس کنم قلبم به تپش می‌افتد و مرکز توجهم شروع به لرزیدن می‌کند.

به عنوان یک فرد التیام دهنده، تمرکز روی مشتری شما می‌تواند همه انرژی شما را مصرف کند، و در حالی که سعی می‌کنید به آنها در رهاسازی تنش کمک کنید، ممکن است ناآگاهانه در حال ایجاد تنش و استرس در بدن خود باشید.

بهتر است که از تنفس و تمایل نگهداشتن آن آگاه باشید با با اجازه دادن به آزاد سازی آن عمیقا احیا شوید. یوگا فضایی را برای توجه به ریتم تنفس شما فراهم می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد که یاد بگیرید چگونه می‌توانید آن را با نفس‌های عمیق و کامل متعادل کنید. فارغ از این که چه تمرینی برای تنظیم تنفس استفاده کنید که مفید باشد مهمترین نتیجه‌اش فقط نفس کشیدن است.

یوگا با باز کردن جسم فیزیکی و پیوستن به جان، آگاهی بیشتری راجع به علل ایجاد استرس در زندگی روزمره و چگونگی واکنش به آن ممکن می‌کند. درس های دلسوزی برای دیگران و خود، عدم آسیب رساندن، خودآموزی، تعادل، حقیقت، قناعت و تسلیم ستون اصلی یوگا هستند و در اکثر کلاس‌ها در هم تنیده شده‌اند.

زیبایی این آموزه‌ها این است که هر فرد با درسی که در آن لحظه بیشترین احساس را برای او طنین انداز می‌کند، همراه می‌شود. توجه به عکس العمل‌های خود در مورد موقعیت‌ها و مهربان ماندن با خود در هنگام مشاهده محدودیت‌های خود، با دست به دست دادن به اینکه مراقب باشید که دیگران محدودیت‌ها ، ترس‌ها و نگرانی‌های خود را دارند.

 

رها کردن

رها کردن نیاز به کنترل و فقط رفتن با جریان، یکی دیگر از درس‌های عمیق یوگا است.

همانطور که فری می‌گوید ، “این یک نمایش یوگا کاملاً متعادل است یا درخت شکوفه، ماساژ آرامش بخش سعادتمند یا این که” نمی توانم صبر کنم تا از روی این جدول بیفتم ، گاهی اوقات احساس خوبی می کنیم. زندگی در همه جا و از هر جهت است؛ این ابراز می کند هرچند که در حال حاضر است. این همان چیزی است که شما از هر تجربه ای که در نظر گرفته شده است می گیرید. ”

رها کردن نیاز به کمال ، لزوم درست بودن و توانایی گفتن و روی تشک “من نمی دانم” یک تمرین آزادی است. در صورت رها کردن ، می توانید یک فضای باز برای یادگیری ، رشد و به سادگی پیدا کنید.

یوگا برای سلامتی

گفته می شود که یوگا از بیرون به درون زندگی شما کار می کند. این عمل به عنوان یک تمرین جسمی با تأکید های مختلف بر تنفس از اکثر کارهای روزمره شروع می شود و شامل یک دوره استراحت در پایان است که می تواند برای یک متخصص جدید یوگا غیرقابل تحمل باشد.

با این وجود ، پس از گذشت چند روز ، هفته ها یا ماه ها تمرین منظم ، به طور ناگهانی نفس راحت تر می شود و ساوازانا (در معرض جسد) در پایان یک دوره آرامش واقعی است ، به شما این امکان را می دهد تا اثرات یوگا را در کل خود طنین انداز کنید. بدن

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)