شما این روز را ماه‌ها پیش بینی کرده‌اید – شاید حتی سال‌ها – و در نهایت اینجاست. کودک جدید شما وارد شده است، اما اوضاع را به شکلی که فکر می‌کردید احساس نمی‌کند.

این که آیا شما مشکل پیوند زدن، احساس انزوا را دشوار می‌کنید، با اضطراب در مورد شما یا امنیت کودک خود مواجه هستید، یا حتی با افکار پارانوئید مواجه هستید، افسردگی پس از زایمان بسیار بیشتر از یک پتو خیس در یک زمان دیگر خوشحال است.

افسردگی پس از زایمان (PPD) اغلب به عنوان یک اصطلاح چتر برای توصیف روحیه پری ناتال و اختلالات اضطرابی مورد استفاده قرار می گیرد، که همه چیز را شامل می شود از افسردگی کلاسیک تر، گرفته تا اضطراب و اختلال هراس، و یک طیف کل در بین.

 

حداقل از هر ۵ زن یک سال بعد از تولد نوزاد افسردگی پس از زایمان را تجربه می کند

 

احساس اضطراب هنگام تلاش برای مراقبت از فرزند خود ، یک وضعیت فلج کننده است که در آن قرار دارد ، و در واقع این شایع تر از آنچه فکر می کنید است. در حقیقت ، افسردگی پس از زایمان یکی از شایع ترین اختلالات سلامت روان است که حداقل در هر سال حداقل یک از ۵ زن بعد از تولد فرزند خود آن را تجربه می کنند.

با این حال ، اگرچه بسیاری از خانمها با افسردگی پس از زایمان یا اضطراب مقابله می کنند ، هیچ راه حل برای همه زنان کار نمی کند ، و یک رویکرد چند وجهی کلید اصلی درمان است.

علائم شایع افسردگی پس از زایمان

PPD علائم مختلفی دارد ، اما شایع ترین آنها شامل افکار غیرقابل کنترل یا پارانوئید ، اضطراب یا حملات هراس ، ترس از تنها بودن با کودک و یا مادر بد بودن ، افکار مکرر در مورد صدمه زدن به کودک یا خود ، عدم علاقه به کودک است. ، دوستان یا خانواده ، عدم توانایی در خوابیدن یا خوابیدن بیش از حد.

ماساژ قبل از تولد علائم افسردگی پس از زایمان را کاهش می دهد

تحقیقات در مورد روشهای طبیعی برای درمان این شرایط ناتوان کننده نشان داده است که ماساژ درمانی گزینه امیدوار کننده ای است. یک مطالعه در مورد زنانی که در طی بارداری به مدت ۱۲ هفته ماساژ منظم دریافت کردند ، نشان داد که نه تنها افسردگی در دوران بارداری کاهش می یابد ، بلکه اثرات ماندگار در دوره پس از زایمان نیز دارد. نوزادانی که در این مادران متولد شده اند ، وزن تولد سالم تری دارند و سطح کورتیزول پایین تر (شاخص استرس) نسبت به نوزادان مادرانی است که ماساژ دریافت نکرده اند.

ماساژ می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در دوران بارداری استفاده شود تا خطر ابتلا به PPD بعد از تولد کاهش یابد

 

یک مطالعه دیگر نشان داد که ترکیبی از یوگا و ماساژ قبل از تولد باعث کاهش افسردگی و زایمان زودرس برای مادران باردار می شود. این شواهد نشان می دهد که ماساژ نه تنها به عنوان یک روش آرامش بخش پس از تشخیص مادر مبتلا به PPD ، بلکه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در دوران بارداری نیز برای کاهش خطر ابتلا به PPD پس از تولد استفاده می شود

تشکیل یک گروه پشتیبانی به عنوان پادزهر برای افسردگی پس از زایمان

حمایت اجتماعی پایین یکی از شاخص های اختلالات خلقی پس از زایمان شناخته می شود ، بنابراین ایجاد جامعه برای مادران جدید ضروری است. اگر شما یا شخصی که می شناسید افسردگی پس از زایمان یا اضطراب را تجربه می کنید ، گروه های حمایتی مانند پشتیبانی بین المللی پس از زایمان محلی برای تشکیل جامعه و دریافت پشتیبانی هستند.

حتی درگیر شدن با دوستان یا آشنایان خود و گشودن گفتگو در مورد سلامت روان و مراقبت از خود ، می تواند دنیایی به وجود آورد. چه کسی می داند ، شما ممکن است مادران دیگری را ملاقات کنید که با همان موضوعاتی روبرو هستند که می خواهند یک مراقبت منظم از خود انجام دهند.

این که آیا شما برای همه دوست دختران ماساژ در منزل هدیه می دهید یا یک باشگاه کتاب راه اندازی می کنید ، ایجاد ارتباطات معنی دار می تواند در شرایط سخت باشد. در حالی که یک دوست ماساژ خود را دریافت می کند ، یا چرخش میزبانی از یک “دایره ماساژ” به طور منظم که در آن یکی از متخصصان درمان در هر یک از خانمها در جلسات پشت به پشت کار می کند ، زنان حتی می توانند با تعویض مراقبت از کودک ، از یکدیگر پشتیبانی کنند.

نیاز به خلاقیت برای قرار دادن در ماساژ در هنگام مراقبت از یک نوزاد متولد شده ، اما هنگامی که شما یک شبکه پشتیبانی ایجاد می کنید اولویت بندی مراقبت از خود شخصی آسان تر می شود.

ماساژ پس از زایمان باعث آرامش عمیق شده و استرس را کاهش می دهد

ایجاد سبک زندگی با استرس هرچند اندک در مدیریت PPD مفید است و ماساژ راهی عالی برای مدیریت استرس است.

ثابت شده است که ماساژ باعث کاهش هورمون استرس کورتیزول تا ۳۱٪ می شود. تحقیقات نشان می دهد که تا ۹۰٪ بیماری ناشی از استرس است و ماساژ درمانی به دلیل توانایی آن در کاهش بار استرس سمی که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند ، درمانی عالی برای اضطراب و افسردگی است.

گزینه های طبیعی برای درمان افسردگی پس از زایمان

با تشکیل یک شبکه پشتیبانی جامد و ترکیب ماساژ به عنوان یک درمان طبیعی، علائم افسردگی پس از زایمان ممکن است در برخی از خانم ها کاهش یابد. اگر آماده امتحان کردن ماساژ هستید ، اما نمی خواهید استرس پیدا کردن مکان مناسب ماساژ ، آرامش را با یک ماساژ در خانه به ارمغان بیاورد.

 

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)