ماساژ گردن یک روش اثبات شده برای بهبود بسیاری از انواع درد گردن و شانه است و اغلب یکی از اولین درمان‌هایی است که مردم در هنگام درد گردن به آن فکر می‌کنند.

افرادی که به دنبال ماساژ هستند بسیار زیرک هستند زیرا ماساژ در واقع می‌تواند درد آن را از بین ببرد. در حقیقت، تقریبا از هر ۵ جلسه‌ی ماساژی که در ایالات متحده رزرو شده ۱ جلسه‌ی آن برای رفع علائم گردن درد است.

در اینجا چهار راه وجود دارد که ماساژ می‌تواند به انواع مختلف درد گردن کمک کند. اگر برای از بین بردن گردن درد در ورزمان ماساژ رزرو می‌کنید، لطفا مطمئن شوید که شما به دنبال ماساژ برای درمان مشکلات گردن هستید. شما می‌توانید ماساژ سوئدی یا ماساژ بافت عمیق را در این مورد انتخاب کنید.

۱- منجمد‌ شدن گردن و ماساژ درمانی

در حالیکه سفت و منقبض شدن گردن می‌تواند آزاردهنده باشد، معمولا باعث ایجاد ترس و نگرانی نمی‌شود. اگر سفتی بیش ازحد باشد، اما ممکن است منجر به حس خشک شدگی در شما شود، حرکات شما را محدود کرده و به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی شما تأثیر می‌گذارد.

خوشبختانه ماساژ یکی از بهترین روش‌های جایگزین پزشکی برای درمان گرفتگی گردن است. ثابت شده است که ماساژ باعث بهبود حرکت گردن و کاهش و درد گردن می‌شود.

۲- ماساژ اعصاب تحت فشار در گردن

فشرده شدن و در تنگنا بودن اعصاب به طور معمول بواسطه فشار ناشی از مفاصل، عضلات یا ساختارهای دیگر روی عصب ایجاد می‌شود. تنش و التهاب عضلات ممکن است باعث این فشار شود. اصابت عصب در شبکه عصبی بازویی – واقع در شانه – و یا فتق دیسک در ستون فقرات گردنی می‌تواند هر دو به درد عصب در گردن و شانه منجر شود.

ماساژ درمانی می‌تواند انتخاب خوبی برای از بین بردن این التهاب باشد و بنابراین کاهش درد و فشار عصب را به همراه دارد.

۳-  ماساژ  اعصاب تحت فشار در شانه

مطالعات نشان داده‌اند که ماساژ در کاهش دردهای مزمن شانه تاثیر مثبتی دارد. مشکلات ناشی از اعصاب در کمربند شانه – به طور معمول از دسته عصبی بزرگی به نام شبکه عصبی بازویی- اغلب به عنوان درد در گردن تفسیر می‌شود، که منجر به این باور در شما می‌شود که منشا درد از گردن است. درمانگر ماساژ شما قادر خواهد بود به شما کمک کند تا منبع درد را ردیابی کنید به طوری که شما می‌توانید به راحتی بفهمید که درد از گردن است یا شانه.

۴- ماساژ سوئدی برای درد گردن

ماساژ سوئدی به منظور افزایش و آرام کردن ماهیچه‌ها و بافت‌ها کار می‌کند و این کار را برای افراد مبتلا به درد گردن و شانه بسیار مناسب است. یک آزمایش بهبود قابل توجهی در علایم بیماران با درد گردن را نشان داد که ماساژ سوئدی دریافت کرده بودند. در حالیکه بیماران دریافت‌کننده ماساژ سوئدی توانستند داروهای مرتبط با دردشان را بیشتر نسبت به افرادی که ماساژ دریافت نکرده بودند کاهش دهند.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید : https://varzeman.com/blog/

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)