ماساژ درمانی یک رویکرد درمانی است که به سرعت در حال پیشرفت است. روزی به عنوان راهی جایگزین یا دوم در نظر گرفته می شد اما امروزه تبدیل به یک جریان اصلی درمان شده است. مهم تر از همه این که در حال حاضر ماساژ درمانی به عنوان یک گزینه اصلی در نظر گرفته می شود، بسیاری از شرکت های بیمه جلسات ماساژ درمانی را پوشش می دهند. اما آیا می‌دانید بهترین فواید ماساژ درمانی چیست؟

بهترین فواید ماساژ درمانی

بهترین فواید ماساژ درمانی

این فرم درمان شامل روش هایی با دست برای افزایش گردش خون، کاهش تنش، کاهش استرس، تسکین اضطراب، بهبود خواب و آرامش در سراسر بدن و همچنین بسیاری از مزایای دیگر است. بافت های نرم بدن عبارتند از ماهیچه ها، تاندون ها، بافت پیوندی و غیره.  اگر کسی در بدن خود تنش داشته و نیاز به آزاد سازی آن داشته باشد یا دچارآسیب های عضلانی و / یا عصبی گسترده ای که بدن آنها را تحت تاثیر قرار می دهد باشد، ماساژ درمانی ممکن است برای او مفید باشد. در ادامه بهترین فواید ماساژ درمانی را بررسی می کنیم:

آرامش

relaxing- بهترین فواید ماساژ درمانی

هنگامی که بدن تنش دارد و تحت فشار است، سطوح ناسالمی از هورمون شناخته شده کورتیزول را تولید می کند که می تواند به افزایش وزن، بی خوابی، مشکلات گوارشی و سردرد منجر شود. ماساژ درمانی برای کاهش میزان کورتیزول در بدن استفاده می شود. که باعث می شود بدن وارد حالت بازیابی شود. به علاوه؛ این نوع درمان باعث احساس آرامش، بهبود خلق و خو و کاهش سطح استرس می شود. این خود یکی از بهترین فواید ماساژ درمانی است.

باعث کاهش استرس می شود

stress- بهترین فواید ماساژ درمانی

ماساژ درمانی نه تنها می تواند به تسکین استرس کمک کند، بلکه جلسه های منظم ماساژ در طول مدت زمان طولانی می تواند باعث افزایش سطح انرژی، کاهش درد و تحریک افراد در سطوح فیزیکی و عاطفی شود.

باعث کاهش فشار خون می شود

blood- بهترین فواید ماساژ درمانی

یکی دیگر از بهترین فواید ماساژ درمانی در مورد جلسات منظم ماساژ درمانی است که باعث کاهش میزان فشار خون می شود. در واقع، برخی از پژوهش های طولانی مدت نشان داده اند که یک برنامه ماساژ سازگار می تواند هم سیستولیک (شماره بالاتر) و هم دیاستولیک (شماره کمتر) فشار خون را کاهش دهد. علاوه بر این، می تواند سطح کورتیزول را در بدن کاهش دهد. و جلسات ماساژ منظم هم چنین می تواند باعث کاهش منابع اضطراب، مشکلات، تنش و افسردگی شود. سطوح پایین فشار خون به نوبه خود می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی، و / یا نارسایی کلیه، و هم چنین بسیاری از مسائل مربوط به سلامت را کاهش دهد.

باعث افزایش آرامش در عضلات می شود

هدف از ماساژ درمانی هدف قرار دادن منبع درد بدن از طریق از بین بردن تنش عضلات ، افزایش انعطاف پذیری، و ارائه آرامش به عضلات آسیب دیده و همچنین کل بدن است. ماساژ هم چنین باعث افزایش گردش خون به عضلات آسیب دیده می شود که رساندن مواد مغذی و اکسیژن را به بافت های آسیب دیده افزایش می دهد. این افزایش فعالیت به نوبه خود به بخش های آسیب دیده کمک می کند و سفتی و ادم (تورم) را در عضلات و مفاصل کاهش می دهد و هم چنین باعث افزایش انعطاف پذیری برای کاهش درد می شود. به علاوه، این نوع درمان اندورفین ها (هورمون های تسکین درد) را آزاد می کند که سطح دوپامین و سروتونین را در بدن افزایش می دهد. این هورمون ها از نظر جسمی و عاطفی به بدن کمک می کند. باعث افزایش بهبود، مدیریت درد، و احساسات رضایت را در فرد می شود و هم چنین کمک به آرام کردن اعصاب می کند.

باعث افزایش جریان خون می شود

shutterstock- بهترین فواید ماساژ درمانی

بهترین فواید ماساژ درمانی در طولانی مدت ماساژ درمانی نباید دست کم گرفته شود. گردش خون بهبود یافته بخشی از تاثیر سریع ماساژ است که در نتیجه دریافت ماساژ درمانی منظم و دائمی اتفاق می افتد زیرا گردش خون مناسب باعث افزایش خون در عضلات آسیب دیده و گرفته می شود که باعث التیام در آن ها می شود.  ماساژ همچنین باعث افزایش گردش خون بهبود یافته به دلیل فشار ناشی از دست می شود که خون را به مناطق آسیب دیده و تحت تاثیر قرار گرفته بدن حرکت می دهد. آزاد کردن این فشار باعث می شود تا جریان های خون به بافت ها راه یابند. به علاوه؛ فشردن، چرخاندن و کشیدن در عمل ماساژ باعث حذف اسید لاکتیک در بافت عضلانی می شود. در نتیجه، این عمل موجب بهبود گردش خون مایع لنفاوی می شود که مواد زاید متابولیک را از اعصاب و عضلات داخلی دور می کند. این امر باعث کاهش سطح فشار خون و بهبود عملکرد کلی بدن می شود.

باعث بهبود حالت بدن می شود

بسیاری از آمریکایی ها دردهای پشت، گردن و عضله را به دلایل مختلفی تجربه کرده اند. با این حال، علت اصلی این درد ناشی از حالت نادرست بدن است. در واقع، درد مزمن پشت، که یکی از دلایل برای دور ماندن از انجام کار است و دومین علت رایج ناتوانی در افراد است، اغلب ناشی از وضعیت نادرست در هنگام ایستادن و / یا نشستن است. علاوه بر این، داشتن اضافه وزن، وضعیت بد و حرکات تکراری یا بیش از اندازه هم می تواند با فشار روی پشت و دیگر بخش ها مشکل ساز باشد. در نتیجه، فشار افزوده شده اغلب موجب اسپاسم، درد و  گرفتگی عضلات در ناحیه کمر، شکم، پشت، گردن و پاها می شود. ماساژ درمانی می تواند به قرار دادن بدن در حالت درست کمک کند. در واقع، بهبود وضعیت بدن یکی از جنبه های سودمند و آرام بخش ماساژ درمانی است. ماساژ به بدن اجازه می دهد تا آرامش پیدا کند و گرفتگی و درد عضله ناشی از حالت بد در بدن کمتر شوند. ماساژ به نوبه خود، این اجازه را می دهد تا بدن در حالت مناسب و بدون درد خود قرار گیرد. در بخشی از برنامه ماساژ درمانی عضله های بدن شل شده و آرام می شوند. علاوه بر این، مفصل ها آزادی بیشتری دارند، انعطاف پذیری، دامنه حرکت، و نقاط فشار را کاهش می دهند. در نتیجه، بدن قادر است خود را در یک وضعیت ارگانیک و سالم قرار دهد. به طور خلاصه، ماساژ درمانی به اصلاح حالت بدن و حرکات کمک می کند تا در طول زمان به عنوان واکنشی برای درد باشد.

می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید

immune- بهترین فواید ماساژ درمانی

جلسات منظم ماساژ ، مزایای بسیاری برای بدن انسان به ارمغان می آورد. یک واقعیت مشهور این است که افرادی که سطوح بالای استرس دارند، بیشتر به بیماری و مجروحیت دچار می شوند. هنگامی که استرس همراه با اختلالات خواب و تغذیه نامناسب باشد، تاثیر مستقیم آن متوجه سیستم ایمنی بدن است. توانایی طبیعی اش برای مراقبت در برابر عفونت ها، بیماری ها و باکتری ها تا حد بسیار بالایی کاهش می یابد. برخی افراد شاید بخواهند بدانند که ماساژ چگونه بر سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده اند که جلسات منظم ماساژ نه تنها به کاهش استرس کمک می کند، بلکه می تواند ظرفیت سیتوتوکسیک سیستم ایمنی بدن (میزان فعالیت سلول های کشنده طبیعی بدن) را افزایش دهد و توانایی بدن برای تغذیه را افزایش دهد. ماساژ درمانی می تواند یک برنامه عالی پس از تمرین باشد. ماساژ درمانی منظم می تواند مانند تمارین منظم بدن را در حالت مناسب نگه دارد و به تقویت سیستم ایمنی بدن و انعطاف پذیری آن کمک کند. هنگامی که نوبت به در نظر گرفتن راهی جایگزین برسد؛ ماساژ درمانی امروزه به جریان اصلی و در حال رشد تبدیل شده است. مهمتر از همه، در حال حاضر ماساژدرمانی به عنوان یک گزینه اصلی در نظر گرفته می شود، بسیاری از شرکت های بیمه جلسات ماساژ درمانی را پوشش می دهند. این فرم درمان شامل تکنیک های با دست برای افزایش گردش خون، کاهش تنش، کاهش استرس، تسکین اضطراب، بهبود خواب و ترمیم آرامش در سراسر بدن و هم چنین بسیاری از مزایای دیگر است.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)