بادکش برای درمان روش جدیدی نیست. به این روش طبی و سنتی بافت نرم در یکی از قدیمی ترین کتب پزشکی تاریخ بنام پاپیروس اِبِر که در ۱۵۵۰ سال قبل از میلاد نوشته شده، اشاره شده است. این کتاب در مورد استفاده مصریان از روش های بادکشی توضیح داده است. پس این روش، روشی بسیار قدیمی است! حتی بقراط هم برای بیماری های داخلی و مشکلات ساختاری مردم یونان باستان از بادکشی استفاده می کرد. برای قرن های زیادی، فرهنگ های سراسر دنیا از بادکشی به طرق مختلفی برای مقاصد درمانی و پزشکی استفاده کرده اند.

بادکش برای درمان

بادکش برای درمان

درمانگرانی که از بادکش برای درمان استفاده می کنند می دانند که بادکشی سبب تسکین درد می شود، گردش خون را بهبود می بخشد، خون و لنف راکد را به حرکت در می آورد، جریان انرژی را بهبود می بخشد و حتی مشکلاتی مانند بیماری های تنفسی، برونشیت و پنومونی را درمان می کند. فنجان های بادکش در طی زمان از چوب بامبو، استخوان حیوانات، برونز، سفال، شیشه، پلاستیک و سیلیکون ساخته شده است. نظریه های بادکش برای درمان با روش های سنتی چندان تفاوتی ندارد. روش های بادکش برای درمان در قدیم که ریشه در باورهای مذهبی دارد، از نظر دیدگاه مدرن غربی هیچ اعتبار علمی ندارد. هر چند که اخیرا توجه علم پزشکی به فاشیا و عصب شناسی پوست و زیرمجموعه فاشیا جلب شده است و به بادکشی توجه بیشتری می شود.

رویکردی متفاوت به روش های بادکشی

cupping- بادکش برای درمان

بادکش های RockTape بادکش هایی سیلیکونی هستند که رویکردی متفاوت برای روش مکش قدیمی اتخاد کرده اند. در اینجا به سه دلیل استفاده از بادکش برای درمان اشاره شده است:

  • بادکش روشی برای غربالگری و درمان است. اگر ندانید که چگونه غربالگری کنید و اطلاعات حاصل از غربالگری را تفسیر کنید، در هزارتوی درد و علائم بیماری گم خواهید شد. می توان از بادکش به عنوان بخشی از غربالگری در هنگام معاینات داخلی و خارجی مشکلات مربوط به فاشیا استفاده کرد. با قرار دادن بادکش روی پوست بیمار می توان از دسته آن برای حرکت دادن فنجان بادکش در جهات مختلف استفاده کرد تا در حین مکش و فشار، مشکلات احتمالی زیر پوست را تشخیص دهیم. سپس می توان از روش های خشک یا تر برای نشان دادن یافته های خود استفاده کرد.
  • بادکش برای درمان ، ورودی عصبی ایجاد می کند. با اینکه بادکش دارای اثرات مشخصی روی بافت است، ولی با این حال نیاز به معاینات عمیق تر و وسیع تر است. به اثرات عصبی وسیع بادکشی و چگونگی ارتباط برقرار کردن آن با مغز و اثر عمومی آن روی زنجیره میوفاشیال در بین اندام ها توجه کنید. با اعمال مکش، با عصب شناسی زیراندام های فاشیایی که به طور مستقیم روی حرکت خودکار اندام ها، احساس درد و حرکت اثر می گذارد ارتباط برقرار می شود.
  • بادکش از بازآموزی حرکت پشتیبانی می کند. یکی از جنبه های جالب استفاده از بادکش برای بیماران، انطباق و عملکرد آن در طی جلسات حرکت است. با قرار دادن بادکش و انجام حرکات فعال و انفعالی، می توان از روی لایه های فاشیا و مغز، اثرات عصبی و ملموس اعمال کرد. با این روش درمانی می توان در حین حرکت و یادگیری الگوی حرکتی جدید، درد، مشکلات فاشیایی درونی و بیرونی و حرکات خودکار را بهبود داد. بیماران در طی جلسات درمانی عملکردی می توانند آزادانه حرکت کنند.

بادکش برای درمان روشی نوین برای درمانگرانی است که به دنبال روش های ماساژ درمانی کارامد، کاربرد آسان و مؤثر و قابل حمل در سفر هستند. مانند هر روش درمانی دیگری، ابتدا روش استفاده از بادکش را یاد بگیرید.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)