زمانی که به‌طور منظم، فرد متخصص و آموزش‌دیده‌ای، شما را ماساژ می‌دهد، می‌توانید اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ ببینید.
ماساژ برای بسیاری از افراد، یکی از بهترین لذت‌های زندگی است. اگر کسی که دوستش دارید، کمرتان را ماساژ دهد یا به‌مدت‌ ۵۰ دقیقه، فرد متخصص و آموزش‌دیده‌ای، این کار را انجام دهد، تمام تنش‌های‌تان برطرف می‌شود و احساس آرامش می‌کنید.

اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ

اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ

دلایل قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد، ماساژ درمانی منظم را باید به برنامه روزانه‌تان، به‌خصوص قبل و بعد از ورزش کردن، اضافه کنید.
ماساژ دادن عضله‌‌ها توسط خودتان، با ابزارهای کمک‌کننده متنوع مثل غلتک ابری، توپ تنیس یا توپ لاکراس، می‌تواند به افزایش گردش خون و زدودن ناخالصی‌ها از بدن کمک کند. و در نتیجه شما اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ را ببینید.
البته، این‌که خودتان ماساژ را انجام دهید یا این‌که‌ فیزیوتراپ‌های آموزش‌دیده، این‌کار را برای شما انجام دهند، متفاوت است.

فیزیوتراپ‌ها چه می‌کنند؟

فیزیوتراپ‌ها، متخصص‌های بیومکانیکی هستند که می‌توانند، بسیار دقیق‌تر از خود افراد، نقطه‌های ماشه‌ای (یعنی ناحیه‌های گرفتگی) را روی بدن فرد شناسایی کنند.
در ادامه، چهار روش از ماساژ حرفه‌ای ورزشی را معرفی می‌کنیم که می‌تواند به شما به‌ عنوان فردی تازه‌کار یا آموزش‌دیده کمک کند، بیشترین بهره را از رژیم تناسب اندام‌تان ببرید.

۱٫ ریکاوری سریع بین تمرینات ورزشی

مطالعه پژوهشگران دانشگاه ایالت اوهایو و دانشگاه پیتسبورگ در سال ۲۰۱۵ نشان داد که ماساژ، «میزان بازسازی فیبرهای عضله را افزایش می‌دهد»، به‌خصوص وقتی بلافاصله پس از ورزش انجام شود.

دکتر ملیسا لبر، استادیار ارتوپدی و طب اورژانس در مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای و رئیس طب ورزشی بخش اورژانس، می‌گوید، ماساژ می‌تواند ابزاری حیاتی برای دوره ریکاوری بین تمرینات شدید ورزشی باشد.

او می‌گوید: «وقتی خیلی سخت تمرین می‌کنید (مثلاً شبیه ورزشکاران مسابقات تنیس آزاد آمریکا)، علاوه بر داشتن انگیزه و پشتکار، باید سعی کنید، در بین تمرینات ورزشی سخت، به‌خوبی ریکاوری کنید.»

با این حال، لبر که از سال ۲۰۱۴، هر سال در بخش خدمات پزشکی مسابقات تنیس آزاد آمریکا، به‌عنوان پزشک بازیکنان حضور داشته است، اشاره می‌کند که ماساژ می‌تواند، در ریکاوری پس از ورزش، به افراد، در هر سطحی از تناسب اندام کمک کند. این حاکی از اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ است.

لبر می‌گوید، وقتی ماساژ، پیش از ورزش انجام شود، می‌تواند به «تخلیه ذهن‌تان» کمک کند و شما را برای جلسه بعد تمرین یا بازی، بهتر آماده کند. همچنین می‌تواند به برطرف کردن درد و کوفتگی کمک کند و چون «بدنتان گرفتگی کمتری دارد»، این توانایی را خواهید داشت که «بیشتر ورزش کنید و بهتر آماده شوید».

البته، احتمال زیاده‌روی در ماساژ وحتی‌ تمدد اعصاب، نیز وجود دارد.

لبر می‌گوید: «نقطه ضعف ماساژ برای ورزشکاران حرفه‌ای، این است که نباید بیش از حد آرام شوند زیرا گاهی اوقات باعث خواب‌آلودگی می‌شود.» «بنابراین، زمانی که در آستانه رقابت‌های ورزشی قرار دارید، باید با احتیاط، ماساژ انجام دهید.»

sport- اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ

۲٫ درمان جراحت

یکی از مزایای مهم اضافه کردن ماساژ به برنامه تناسب اندام، سرعت بخشیدن به فرایند بهبودی جراحات است.
لیبر می‌گوید: «بستگی به نوع جراحت دارد اما در بسیاری از جراحت‌ها، عضله‌ها منقبض می‌شوند». «با هرنوع فشار یا پیچ‌خوردگی، ماهیچه‌ها معمولاً کوتاه می‌شوند و وقتی التیام پیدا می‌کنند، منقبض‌تر از قبل می‌شوند.»
لیبراشاره کرد که ماساژ، بعد از جراحت «بسیار مفید» است چون «ماهیچه‌ها را شل می‌کند و به بازگشت آن‌ها، به ساختار و اندازه اصلی خود کمک می‌کند.»

از آن‌جا که ماسورهای حرفه‌ای می‌دانند که ساختار عضلانی و عملکرد آن چگونه باید باشد، می‌توانند، مشتریان را به منظور بهبودی سریع‌تر، پس از جراحت، راهنمایی کنند.
کارلین بالدوین، فیزیوتراپی از دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو بنیوف از بیمارستان کودکان اوکلند، گفت: «به عنوان یک فیزیوتراپ، چیزی که ما را از سایر متخصصان تناسب اندام متمایز می‌کند، این است که ما به قرار دادن دست‌ها بر روی بدن بیماران، حس کردن بافت، لمس آن و دیدن حرکت آن‌ها معتقدیم.»

۳٫ پیشگیری از آسیب

لبر می‌گوید » ماساژ همچنین می‌تواند با آرامش بخشیدن به عضله‌ها و کاهش تنش یا گرفتگی آن‌ها به پیشگیری از آسیب بیشتر، کمک کند. »
این کار با استفاده از قابلیت کشش یا توانایی کشیده شدن عضله و بافت نرم انجام می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ را مشاهده کنید.
بالدوین توضیح می‌دهد که ماساژ باعث می‌شود، «جریان خون بیشتری به آن ناحیه برسد» و با گذشت زمان، «کشش عضله بیشتر شود.»
عضله‌هایی که (به لطف افزایش جریان خون) پس از ماساژ شل می‌شوند، همچنین می‌توانند، باعث راحت‌تر شدن کشش در زمان ورزش شوند.

بالدوین می‌گوید: «این اتفاق، به‌خودی‌خود می‌تواند روش خوبی برای پیشگیری از آسیب‌ها باشد.»
او همچنین اشاره می‌کند که بهترین راه برای پیشگیری از آسیب، این است که افراد به بدن‌شان توجه کنند و اگر دردی حس می‌کنند، بیش از حد فشار وارد نکنند.
بالدوین می‌گوید درد، «هشدار بسیار مهمی است» و اگر ماساژ آرامی که خودتان در ناحیه دردناک، انجام می‌دهید، تاثیری ندارد، باید به فیزیوتراپ مراجعه کنید.
اگر بدون درد نمی‌توانید به بدن‌تان، حالت خاصی بدهید، باید با متخصص مشورت کنید.

۴٫ برطرف کردن استرس

ماساژ می‌تواند منجر به کاهش علامت‌های افسردگی شود و متخصص‌ها معتقدند که می‌تواند با کاهش استرس، به سلامت عمومی فرد کمک کند.
در واقع، لبر اشاره می‌کند که یکی از مزیت‌های ماساژ که موجب کاهش استرس می‌شود، فاصله گرفتن موقتی از فناوری است. ماساژ به افراد، این فرصت را می‌دهد که از تلفن، لپ تاپ و عوامل حواس‌پرتی آنلاین مثل رسانه‌های اجتماعی دور شوند.
بالدوین می‌گوید: «بخش مهمی از ماساژ روانی اجتماعی، ایجاد توانایی، برای‌ برطرف کردن تنش فرد، است.»
با برطرف شدن تنش جسمی، تنش احساسی نیز برطرف می‌شود و ماسورهای حرفه‌ای و آموزش‌دیده، می‌توانند، در این زمینه کمک بزرگی بکنند.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)