درد عضلات علل بسیاری می‌تواند داشته باشد مانند مصرف بیش از حد مواد الکی، آسیب‌ها و کم آبی یا فقط به علت فرسودگی طبیعی رومزه ناشی از افزایش سن. اما درد عضلانی چیزی نیست که شما مجبور به تحمل آن در زندگی باشید. چند راهکار برای درد عضلانی وجود دارد و به اندازه‌ای که شما فکر می‌کنید سخت نیستند. اگر عضلات شما دردناک هستند اینجا راه‌های چگونگی آرامش عضلات و داشتن احساس بهتر را خواهید دید.

برای درد عضلات پا می‌توان اغلب از حمام داغ برای کاهش درد کمک گرفت. (از آنجا که کمی سخت است که پشت پای خود را در یک وان خیس کنید، حمام‌ها برای درد پا خیلی مناسب نیستند). بسیاری از ورزشکاران نیز متوجه شده‌اند که افزودن نمک اپسیم به آب، می‌تواند به کاهش درد عضلانی آن‌ها کمک کند.

درد عضلات

در برخی موارد یک ضد التهاب خفیف مانند ایبوپروفن برای کاهش دردهای حاد مفید است. در مواردی که درد خیلی حاد است درمان‌های طولانی مدتی برای بهبود درد عضلانی نیاز است و بعضی از پزشکان براین باورند که مسکن‌ها واقعا می‌توانند بهبود درد عضلانی را کند کنند.

علم نشان می‌دهد که بهترین درمان درد عضلانی می‌تواند ماساژ باشد. مزایای ماساژ اثبات شده است. برای مثال، یک ماساژ بافت عمیق، باعث کاهش التهاب می‌شود (التهابی که موجب درد است) و از طریق افزایش سیستم ایمنی بدن بهبودی را سرعت می‌بخشد. ماساژ ورزشی برای درد عضلانی ناشی از سوء مصرف عالی است. ماسورهای ورزمان می‌توانند در انتخاب نوع ماساژ مناسب شما را یاری کنند. همچنین یک غلطک فومی می‌تواند یک درمان مفید برای عضلات پا و عضلات پشت باشد.

مهم نیست که چه کاری انجام دهید تا درد شما تسکین یابد: آب زیادی بنوشید، غذای مغذی بخورید، و یک شب خوب بخوابید – مهم تسکین درد است!

برای مطالعه مقالات بیشتر درباره ماساژ به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید. https://varzeman.com/blog/

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)