لب ساحل نشسته بودم تا بتوانم ریتم خودم را بیابم. هنگامی که در حال برنامه ریزی برای تعطیلات سالیانه خودم بودم آب دریا من را به سمت خود فرا می خواند. حس مادرانه و آرامش ناشی از آن، پیاده روی و جذر و مد دریا همگی نشانه‌ استراحتی برای من بودند. گزینه هایی که به شما اجازه می داد به آرامی با جهان اطراف خود تعامل داشته باشید. با آمدن دو قلوهایم تعطیلات هیجان انگیز من تبدیل به سفر به مناطق نزدیک خانه شد. رفتن به کنار ساحل دیگر برای من یک گزینه نبود. اما من برای این که بتوانم دکمه استراحت خودم را بفشارم ماساژ ذهن را انتخاب کردم.

ماساژ ذهن

ماساژ ذهن

آیا درباره ماساژ ذهن شنیده‌اید؟ می‌دانید که با چه امکانات و ویژگی‌هایی صورت می‌گیرد؟ پیشنهاد می‌کنم به این مقاله توجه کنید.

سکوت

ماساژ درمانی را همیشه به عنوان یک اقدامی که روی تخت ماساژ انجام می‌شود، می‌شناسیم. اما در حقیقت همیشه اینگونه نیست! گاهی نیازمند ماساژ ذهن هستیم و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن سکوت و آرامش است.

آرامش ذهن

در سنت بودایی، عبارت «ذهن میمون» اشاره به پر حرف بودن دارد که اغلب به گفت و گوی شخصی که ما  هر روز و  هر لحظه با خود انجام می دهیم، اشاره می کند. مانند یک میون  که از یک شاخه به شاخه دیگر می پرد، ذهن میمون در واقع پردازش پریدن از فکر به فکر  دیگر بدون تمرکز  منفرد  روی آن است. هنگامی که ذهن مشغول ما نتواند کاری انجام دهد اما پر هرج و مرج، استرس و پراکنده باشد در واقع  در گیر و دار ذهن میمون است. آرام کردن ذهن میمون و به جای آن ماساژ ذهن می تواند اثرات عمیقی داشته باشد.

آزاد سازی احساسی

yoga- ماساژ ذهن

گاهی اوقات با دست یابی به سکوت ماساژ ذهن حین جلسه، شما ممکن است به جایی که هیچ گاه قبلا آن جا نبوده اید بروید. اگر مدت ها پیش، مسائل عاطفی یا تجربه های تهاجمی (از جمله تاثیر فیزیولوژیکی یک تصادف اتومبیل یا آشفتگی روحی یک روز مرگ و میر پدرو مادر) داشته اید، ممکن است تصمیم به عقب نشینی در این لحظه های آرام داشته باشید. این حالت امری کاملا طبیعی است. نگران نباشید در مسیر گام بردارید و به این چالش ها توجه کنید.

جمع بندی

اگر قبلا مسیر خود را برای ماساژ ذهن پیدا کرده اید، من به گروه  هم سرایان صحبت می کنم، اما اگر نه، از درمان گر خود بخواهید که به شما کمک کند تا دفعه بعد به آن جا بروید. اگر شما آن را چیزی ببیشتر از  دادن یک ساعت تعطیلات به ذهنتان از آشفتگی های روز خود یا کنار گذاشتن نگرانی هایتان برای یک لحظه می بینید؛ رفتن به این مکان سکوت درمانی برای شما مناسب است. پس حتما ماساژ ذهن را در برنامه خود داشته باشید.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)