اگر از درد مزمن، افسردگی و استرس غیر قابل کنترل رنج می برید، ماساژ درمانی می تواند به شما کمک کند. حقیقت ماساژ چیست؟ چه انسان کم تحرکی هستید، چه ورزشکاری فعال، ماساژ درمانی که توسط ماساژ درمانگر مجرب داده شود، چیزی است که پزشک توصیه می کند. طبق اظهارات جین اسمیت که یک ماساژ درمانگر است، شواهد زیادی وجود دارد که ماساژ درمانی سبب کاهش تنش عضلات، تسکین دردهای مزمن و بهبودی فیزیکی و روحی می شود. او می گوید: «افراد باید جلسات ماساژ را به عنوان جزئی لازم از برنامه سلامت و بهبودی خود در نظر بگیرند. ماساژ درمانی در سلامتی به بهبود اخلاق، خواب، تسکین درد، بهبود سیستم ایمنی و داشتن فکر آزاد کمک می کند.» او می افزایدکه افرادی که ماساژ منظم دریافت می کنند، از مزیت های سلامتی محسوس و گوناگونی بهره می برند.

ماساژ درمانی در سلامتی

۸ روشی که ماساژ می تواند برای شما مفید باشد شامل موارد زیر است:

  • کاهش استرس: درمان منظم سبب کاهش اضطراب، افزایش آرامش ذهن، افزایش ظرفیت تفکر آرام و خلاقیت می شود.
  • کاهش آسیب های مرتبط با ورزش: ماساژ عضلات و لیگامان های خسته و بیش از حد استفاده شده را آرام می کند و درد و التهاب را کاهش می دهد.
  • استخراج سیستم لنفی: می توان با ماساژ سیستم ایمنی را تقویت کرد. ماساژ درمانی سموم را از سلول ها خارج می کند تا مواد مغذی وارد آن ها شوند.
  • کاهش مشکلات بارداری: ماساژ درمانی در سلامتی می تواند به زایمان کوتاه تر و راحت تر بینجامد و نیاز به بستری های بیمارستانی مادر را کاهش دهد.
  • بهبود درد عضلانی استخوانی: افرادی که درد دارند برای کاهش کمر درد و افزایش دامنه حرکات، بهبود وضعیت، تنش عضلانی و گرفتگی، ماساژ دریافت می کنند.
  • کمک به افراد مبتلا به میگرن: ماساژ به عنوان تسکین دهنده درد میگرن تنشی شناخته می شود.
  • بهبود علائم آرتریت: اگر می خواهید انعطاف مفاصل خود را افزایش دهید و درد و گرفتگی را کاهش دهید و دامنه حرکات خود را بالا ببرید، ماساژ درمانی کمک کننده است.
  • کاهش افسردگی: ماساژ با افزایش ترشح اندورفین (یک مسکن طبیعی و بهبود دهنده خلق و خو) به افزایش سلامتی کمک می کند و سطوح هورمون های استرسی مشخصی را پایین می آورد.

ماساژ درمانی در سلامتی

اسمت می گوید: «بسته به حاد بودن وضعیت، مانند کمردرد و درد عصب سیاتیک یا میگرن شدید، باید هفته ای یکبار به مدت یکی دو ماه تا زمانی که وضعیت را تحت کنترل بگیرید، باید یک ماسور ملاقات کنید.» به نظر او، وقتی به سطح درمانی بهینه رسیدید، هر ماه او را ملاقات کنید تا این تعادل حفظ شود. اسمیت می افزاید «ماساژ یک درمان پیشگیری مستمر است. هر ماساژ بنابر نیاز های بدن شما در روز، متفاوت است.» ماساژ درمانی در سلامتی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه ها، معمولا با سایر مراقبت های پزشکی ادغام می شود. اسمیت با درمانگران بیمارستان دانشگاه هوستون کار می کند تا مراقبت کامل بیماران را فراهم کند و نیاز به داروهای ضد درد را کاهش دهد. اسمیت می گوید: «اگر ماساژ به عنوان درمان حمایتی و در کنار سایر درمان های پزشکی بکار رود، مؤثر تر است.»

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)