آیا می‌خواهید کار کنید اما به دلیل درد زانو یا آسیب دیدگی پا، در این کار مشکل دارید؟ در اینجا ترکیبی عالی که می‌تواند به شما در ورزش و استراحت کمک کند وجود دارد: شنا، به علاوه ماساژ منظم. در حالی که شنا یک سرگرمی آرام‌بخش است، همچنین یک ورزش عالی است که می‌تواند مفاصل و عضلات شما را بدون استرس یا خطر آسیب‌دیدگی بهبود بخشد. ترکیب شنا/ ماساژ حتی اگر صدمه ندیده باشید کار می‌کند و از صدمات ناشی از تمرین جلوگیری می‌کند. بنابراین شیرجه بزنید و فواید شنا و ماساژ بر روی بدن خود را بررسی کنید.

بهبود توانایی و قدرت

اگر می‌خواهید روال ورزش خود را بهبود بخشید، از آب شروع کنید. به سادگی تمام عضلات بدنتان را با فعالیت‌ها شناور نگه دارید. این شامل پاها(پازدن) بازوها (کنارزدن آب با دست‌ها) و بالاتنه شما (بدون غرق شدن) می‌شود.

علاوه بر این، تمرینات آبی بدون استرس اضافی مقاومت عضلات شما را افزایش می‌دهد – مناسب برای تمرین ایستادگی. ورزش آبی همچنین گزینه مناسبی برای بهبود قدرت قلبی عروقی است.

اگر سعی می‌کنید تا حجم عضلات را افزایش دهید، برای ایجاد ماهیچه باید به صورت مرتب تمرین وزنه‌برداری در سالن بدنسازی را انجام دهید. گفته می‌شود، شنای منظم می‌تواند قدرت کلی بدن را ایجاد کند.

کمردرد و درد مفاصل را تسکین دهید

یکی از بزرگترین مزایای شنا (و دیگر ورزشهای آبی) این است که تأثیر کمتری روی ستون فقرات و سایر مفاصل قرار می‌دهد – بسیار کمتر از دویدن یا سایر انواع ورزش. برای این کار، می‌توانید از آب تشکر کنید – شناوری طبیعی آن شما را از آسیب‌هایی مانند فشار شکستگی‌ها، پیچ‌خوردگی و رگ به رگ شدن و گرفتگی اعصاب حفظ می‌کند.
حتی اگر هنوز مجروح نشده باشید، برای جلوگیری از صدمات بعدی تمرین استخر را در نظر بگیرید به خصوص افراد مبتلا به آرتروز یا التهاب دیگر مفاصل.

مزایای شنا و ماساژ

ماساژ می‌تواند یک مکمل خوب برای کارهای روزمره شما باشد. قبل از برخورد به آب، بهتر است ماساژ ورزشی قبل از شنا انجام شود. نکته این ماساژ، آماده کردن بدن برای ورزش در آب است. حتما به ماسور خود بگویید که ماساژ شناگران را می‌خواهید. ماساژ درمانگر شما به احتمال زیاد حرکاتی که شامل حرکات کششی و لرزش به معنای بهبود استقامت و انعطاف‌پذیری و جلوگیری از گرفتگی (که اصلا خوب نیست در آب رخ دهد) را استفاده می‌کند. اگر صدمات یا شرایط پزشکی از قبل دارید، به ماسور خود اطلاع دهید.

بعد از تمرین آب، باید یک ماساژ ورزشی بعد از شنا را نیز در نظر بگیرید تا از درد عضلات کم شود. فقط به این دلیل که شنا کردن دارای تأثیر کم است ، به این معنی نیست که از نظر جسمی خواستنی نیست!

هنگام گرفتن ماساژ قبل یا بعد از شنا، مهم است که شما توسط یک متخصص ماساژ درمانی مجاز و به ویژه یک درمانگر با گواهی در ماساژ ورزشی کمک بگیرید.

کاهش وزن

اگر کاهش وزن سالم هدف شماست، شنا ممکن است یک تمرین برای شما باشد. شنا مانند همه ورزش‌ها نیاز به حرکت دارد و این حرکت باعث سوزاندن کالری می‌شود. از آنجا که شنا به طور همزمان از عضلات زیادی استفاده می‌شود (بازوها، پاها، بالاتنه، پشت، و غیره)، بدن شما بیشتر تلاش می‌کند تا اکسیژن به همه آنها برسد. بسته به وزن شروع و شدت تمرین شما، شنا در فری استایل بین ۵۰۰ تا ۶۵۰ کالری در ساعت می سوزاند. اگر درد مفاصل مسئله ای است ، به یاد داشته باشید که کاهش وزن نیز می تواند استرس روی زانو و باسن را کاهش دهد.

برای نتیجه گیری، مزایای شنا بسیار است – و همراه با ماساژ ، می‌تواند شما را در تمام سال سالم و متناسب نگه دارد.

 

برای خواندن مطالب بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید: https://varzeman.com/blog/

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)