شما سزاوار بهترین مراقبت ممکن در دوران بارداری هستید، و تحقیقات نشان می‌دهد که ماساژ درمانی می‌تواند راهی عالی برای کاهش درد شما باشد. همه متخصصان ماساژ درمانی به دلیل مادر شدن همکاری خود را با شما قطع نمی‌کنند، بنابراین باید بدانید که یک متخصص ماساژ درمانی در دوران بارداری واجد چه شرایطی است.

اما در ابتدا، ما به مهمترین سؤال پاسخ خواهیم داد.

آیا ماساژ قبل از زایمان ایمن است؟

بله، ماساژ قبل از تولد بی‌خطر است. با این حال، شما باید قبل از اولین جلسه خود از این تکنیک ماساژ آگاه باشید و قبل از مراجعه به یک ماساژ درمانگر، از پزشک خود مجوز این کار را دریافت کنید. آنچه را که باید در مورد ماساژ قبل از تولد بدانید و مراحل مشخص در مورد چگونگی اطمینان از انتخاب صحیح و حرفه‌ای، در ادامه بخوانید.

ماساژ قبل از زایمان چیست؟

ماساژ قبل از تولد ماساژ ویژه‌ای است که فقط در زنان باردار انجام می‌شود. به منظور کاهش دردهای بارداری طراحی شده است. ماساژ قبل از تولد همچنین از ماساژ برخی مناطق و تکنیک‌های خاص خودداری می‌کند. به عنوان مثال، ماساژ بسیار عمیق روی ساق پا، مچ پا در هنگام ماساژ بارداری به دلیل خطر لخته شدن خون مناسب نیست. فشار به طور معمول بسیار سبک و متوسط است، دقیقاً مانند ماساژ سوئدی. ماساژ بافت عمیق بر روی نواحی خاص قسمت فوقانی پشت و گردن قابل انجام است.

چرا قبل از زایمان ماساژ دریافت می‌کنید؟

بارداری شامل تغییرات جسمی زیادی است که برخی از آنها کاملاً ناراحت کننده هستند. ماساژ بارداری می‌تواند این دردها را به روشی سالم و ایمن تسکین دهد. ماریانا وستیک، یک ماساژ درمانگر معتبر آمریکا در رابطه با ماساژ قبل از تولد می‌گوید: “ماساژ قبل از زایمان مزایایی دارد، اما محدود به بهبود کمردرد، تنش گردن و شانه، اضطراب، تورم / درد پا، گردش خون و درد مفاصل نیست. ” آن می‌تواند بدن و ذهن را برای فرایند زایمان آماده کند.”

همیشه شنیده‌ام که نمی‌توانیم در سه ماهه اول بارداری ماساژ بگیرم. داستان چیه؟

بیشتر ماساژ درمانگران، ماساژ مادرانی که در سه ماهه اول بارداری خود قرار دارند، نمی‌پذیرند. دلایل این امر تا حد زیادی مربوط به مسئولیت پذیری است که در مقابل خطرات مهمی برای مادر یا جنین وجود دارد. زیرا خطر سقط جنین در سه ماهه اول بیشتر است.

گفته می‌شود، که شما می‌توانید از یک متخصص معتبر قبل از تولد ماساژ بگیرید – فقط حتماً به متخصص ماساژ خود بگویید که باردار هستید تا درمانگر شما از ماساژ ناحیه شکم، رحم و برخی از فشارهای روی پاها و مچ پا اجتناب ‌کند. برخی از انواع ماساژ ظاهراً می‌توانند باعث زایمان شوند.

ماساژ قبل از تولد چگونه کار می‌کند؟ وقتی حتی نمی‌توانم روی شکم دراز کشم!

یک ماساژ قبل از تولد (که به آن ماساژ حاملگی نیز گفته می شود) برای این است تا ماه‌های بارداری شما راحت‌تر طی شود. در طی یک ماساژ قبل از تولد، ماساژ درمانگر از شما می‌خواهد که به پهلوی خود دراز بکشید که این کمترین فشار را برای شما و کودک شما دارد. ماساژ قبل از زایمان بر روی استرس و تسکین درد و کاهش تورم، همه موارد مربوط به بارداری‌ها متمرکز است. با استفاده از کوسن‌ها ، یا بالشت‌های ماساژ استاندارد که برای ماساژ بارداری طراحی شده‌اند، حالت درازکشیدن شما تقویت می‌شود تا در راحت‌ترین حالت خود قرار بگیرید.

شما ممکن است برخی از تخت‌های ماساژ را دیده باشید که دارای بریدگی ناخیه شکم است. این تخت ماساژ برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود. نه تنها این بریدگی باعث تسکین استرس بر روی شکم نمی‌شود، بلکه شکم آویزان شده و باعث بیرون کشیدن رباط‌ها در ناحیه شکم می‌شود.

مانند روش درمانی در دوران بارداری، قبل از رزرو اولین ماساژ با پزشک خود مشورت کنید.

 

چگونه یک ماساژ قبل از تولد در خانه شما تنظیم می‌شود؟

اگر می‌خواهید در آبگرم یا سالن ماساژ قبل از زایمان داشته باشید، ممکن است “میز ماساژ بارداری” را با برش‌های سینه و شکم تجربه کنید. با این وجود، بیشتر ماساژورها چنین میزهایی را برای مراجعان باردار خود ایده آل نمی‌یابند. آویزان شدن شکم می‌تواند لیگامان‌ها (رباط) را دراز کند و باعث ناراحتی شود. همچنین تخت ماساژ در این مکان‌ها “در یک اندازه‌ای است که متناسب با همه” است، که قرار گرفتن زنان در هر مرحله از بارداری روی آن دشوار است.

با یک ماساژ در دوران بارداری در منزل، ماساژ درمانگر شما از ۲-۳ بالش برای راحت قرار گرفتن در هنگام ماساژ استفاده می‌کند.

خانم وستیک می‌گوید: “ماساژ قبل از زایمان به طور معمول در حالت پهلو انجام می‌شود.” مشتری با بالش بین پاهای خود و بالشی در زیر سر خود دراز کشیده است. اگر او انتخاب کند، یک بالش سوم می‌تواند برای پشتیبانی بیشتر استفاده شود. ”

حالت پهلو به طور معمول برای به حداقل رساندن استرس در شکم استفاده می‌شود. در حالی که در کل طول یک ماساژ معمولی به پشت دراز کشیده‌اید، در ماساژ قبل از تولد ممکن است از مشتریان خواسته شود که بخشی از ماساژ را روی پشت خود دراز بکشند.

خانم وستیک توضیح می‌دهد، “ممکن است بالش‌های اضافی لازم باشد تا مشتری بتواند به اندازه کافی بالشتک در زیر زانو و پشت خود داشته باشد.” مقدار بالشتک / تعداد بالش‌های مورد نیاز بستگی به مدت و اندازه بارداری دارد.

چه کسی باید ماساژ قبل از زایمان را انجام دهد؟

شما باید در طول بارداری به دنبال همکاری با یک متخصص ماساژ درمانگر قبل از تولد باشید. متخصصان ماساژ با داشتن آموزش و مجوز در ماساژ قبل از زایمان، با توجه به نیازهای ویژه‌ای که زنان باردار دارند، به وضعیت جسمی و سه ماهه اول بارداری، آگاهی دارند.

 

 

 

منبع:

https://www.zeel.com/blog/massage/is-prenatal-massage-safe/

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.
error: این محتوا محافظت شده است :)