ماساژ برای والدین، خصوصا مادران یکی از روش‌هایی است که پیش از تولد نوزاد و پس از آن تسهیل کننده مسایلی است که با آن روبه‌رو هستند.

فرزندپروری یک کار سخت و دشوار با مجموعه متنوعی از چالش‌ها است. درست هنگامی که فکر می‌کنید تمام جواب‌ها را دارید، فرزندان درحال رشد شما به شیوه‌های جدید و جالب شما را غافلگیر می‌کنند.

در کنار متخصصین، که در هر سن و مرحله‌ای از سفر والدینی کمک می‌کنند تا در مورد حل چالش‌های مشترک والدین بیشتر یاد بگیریم متوجه شدیم که با یک ماساژ ساده برخی از این چالش‌ها قابل حل است. بله، درست شنیدید. ماساژ را به مجموعه ابزارهای والدینی خود اضافه کنید در اینصورت آماده خواهید بود که در هر زمان و به موقع به مقابله با این چالش های فرزندپروری بپردازید.

۶ زمانی که ماساژ برای مادران عالی است

۱. ماساژ بارداری

برای مادران، یک ماساژ خوب می‌تواند به تسکین بسیاری از دردهای متداول مرتبط با بارداری کمک کند. این به خصوص در سه ماهه دوم و سوم مفید است. فقط باید در انتخاب ماسور دقت کنید که در ماساژ بارداری مهارت کافی دارد و روش‌های صحیح را می‌داند مانند اجتناب از فشار نقاط خاصی که ممکن است باعث زایمان شود.

۲. بازیابی پس از زایمان

بعد از تولد کودک، ماساژ می‌تواند به شما کمک کند تا شروع دوباره به خوبی احساس کنید. این می‌تواند روند بهبودی را تسریع کرده و به تخلیه مایعات اضافی که در دوران بارداری جمع می‌شوند، کمک کند. همچنین ممکن است ماساژ در برخی از تغییرات هورمونی که بعد از تولد به وجود می‌آید کمک کننده باشد. بزرگترین شکل این تغییرات استرس است که برای هر والدین جدیدی لازم است و ماساژ می‌تواند تسکین‌دهنده استرس باشد.

۳. سندروم دکوروان

این آسیب، که در بین مادران جوان دیده می‌شود، تورم تاندون‌ها است که می‌تواند از بلند کردن کودک به طور مکرر ایجاد شود. از آنجا که بهبودی از این آسیب با استفاده نکردن از دستان شما اغلب برای والدین غیرممکن است، پزشک ممکن است برای تسکین درد و کاهش تورم، ماساژ یا فیزیوتراپی را به دست و مچ دست، که غالباً با بریس انجام می‌شود، توصیه کند.

۴. کاهش استرس و ماساژ برای والدین

پدر و مادر بودن یکی از سخت‌ترین مشاغل جهان است و می‌تواند استرس زیادی به همراه داشته باشد. شما برای مراقبت از خود بهترین شخص هستید، بنابراین برای مادران و پدران واقعاً مهم است که زمان لازم برای استراحت و شارژ مجدد را بدست آورند. ماساژ برای والدین می‌تواند راهی عالی برای تسکین فوری استرس باشد. با ورزمان، می‌توانید در زمان چرت بعد از ظر یا بعد از اینکه بچه‌هایتان آرام گرفتند، ماساژ بگیرید – واقعاً هیچ بهانه‌ای وجود ندارد!

۵. ماساژ برای والدین و کاهش آسیب‌های پشت و کمر

میان حمل کردن بچه‌ها، حمل همه وسایل و تجهیزات آن‌ها به عنوان انسانی در یک سالن جنگل،، جای تعجب نیست که بسیاری از والدین با کمر خود مشکل داشته باشند. خبر خوب این است که ماساژ برای والدین می‌تواند بسیاری از اشکال کمردرد را درمان کند. در عین حال، ماساژ منظم می‌تواند به بهبود انعطاف‌پذیری و گردش خون کمک کند و در درجه اول از صدمات جلوگیری می‌کند.

۶. زمان خواب کودکان

افزودن ماساژ به برنامه خواب حتی برای شیرخوارگان،می‌تواند عالی باشد! برای نوزادان، یک تکنیک خاص وجود دارد، و پس از یادگیری چگونگی انجام این کار، می‌توانید فواید خواب بهتر، کاهش گریه و کودک آرام‌نر را مشاهده کنید. قبل از استفاده از ماساژ، با پزشک متخصص کودک خود مشورت کنید تا اجازه لازم را دریافت کند، اما در اکثر موارد، این روش ایمن و مؤثر برای اطمینان از خواب آرامش‌بخش است.

 

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)