تصمیم‌گیری درباره اینکه در ماساژتان از روغن ماساژ استفاده کنید یا لوسیون ماساژ کاملا به ترجیح شما بستگی دارد؛ چرا که هردو این ابزارهای ماساژ مزایا و معایبی دارند – مثل اینکه تجربه‌ی بهتری از ماساژ به مشتری می‌دهند و یک عنصر دارویی به جلسه ماساژ اضافه می‌کند.

گاهی ممکن است بخاطر حساسیت‌های مشتری یا خواسته‌های او انتخابتان محدود شود، اما بیشتر ماساژدرمانگران درباره اینکه از چه محصولی استفاده کنند آزادی عمل دارند. روغن ماساژ و لوسیون ماساژ دو فایده‌ی متفاوت دارند: کاهش اصطکاک و درمان (که ممکن است شامل آروماتراپی بشود یا نشود).

روغن ماساژ در اصل یک لایه‌ی لیزکننده بین دست و بدن مشتری است که میزان اصطکاک را کاهش می‌دهد و تجربه‌ی ماساژ راحت‌تری برای مشتری به ارمغان می‌آورد. برای اضافه کردن یک عنصر معطر یا درمانی به روغن یا لوسیون ماساژ، معمولا باید روغن اسانسی به آن‌ها افزود یا از محصولات موجود با این شرایط استفاده کرد.

روغن ماساژ

روغن‌ اسانسی چیست؟

به عصاره‌های گیاهی که معطر هستند و ویژگی‌های دارویی دارند، روغن اسانسی گفته می‌شود. انواع مختلف روغن‌های اسانسی وقتی با فعالیت‌های طب سنتی چینی ترکیب می‌شوند، می‌توانند وضعیت پوست یا درد عضلانی را بهبود دهند.

برای مثال، رایحه‌ی ترنج و اسطوخودوس می‌توانند به کاهش استرس و اضطراب کمک کنند. از عطر یاس می‌توان برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست استفاده کرد و نعناع نیز به عنوان یک ضد التهاب عمل می‌کند.

موارد استفاده دیگر روغن اسانسی در ماساژ

در حالی که این روغن‌ها می‌توانند برای پوست و عضلات مفید باشند، معمولا ماساژدرمانگران از آن‌ها بخاطر عطرشان استفاده می‌کنند؛ چرا که مردم هرروز بیشتر برای کاهش استرس به آروماتراپی رو می‌آورند.

چون‌که تمام تجربه متمرکز بر آرامش‌بخشی است، افزودن رایحه‌های مسکن می‌تواند راه خوبی برای محافظت از ذهن و همچنین جسم باشد و بخاطر ارزان‌قیمت بودن آن‌ها، افزودنشان به روغن ماساژ پایه‌ای، می‌تواند راه مناسبی برای آرامش بیشتر مشتریان بدون ایجاد هزینه‌ی زیاد باشد.

چون مواد تشکیل‌دهنده روغن ماساژ بدون بو از آووکادو و جوجوبا تا زیتون و بادام هستند، همیشه مقداری بو دارند که قابل حذف شدن نیست. رایحه‌ی آروماتراپی یا سایر عطرهای خوشایند می‌توانند برای پنهان‌کردن بوی روغن‌های ماساژ مناسب باشند، به‌علاوه اینکه یک سطح آرامش و راحتی بیشتر به ماساژ اضافه می‌کنند.

کدام بهتر است: لوسیون ماساژ یا روغن ماساژ ؟

دانستن اینکه از چه ابزار ماساژی استفاده کنید برای تنظیم فعالیت‌های ماساژ و ایجاد بیشترین حد راحتی ممکن برای مشتری مهم است.

فواید لوسیون ماساژ شامل این موارد است:

  • حس چربی کمتری به مشتری می‌دهد.
  • برای ماساژ بافت عمیق مناسب است.
  • قابلیت حمل دارد (پمپ‌های کوچکی که به جلد یا کمربند ماساژ وصل می‌شوند).

روغن‌ ماساژ بخاطر این ویژگی‌ها ترجیح داده می‌شود:

  • می‌تواند مختص اعضای بدن باشد (بسیاری از روغن های ماساژ برای استفاده در بخش‌های خاصی از بدن مناسب هستند؛ مثلا روغن نعناع برای کف پا بسیار مناسب است).
  • به سرعت لوسیون جذب بدن نمی‌شود.

کرم‌های ماساژ گزینه‌ی دیگری هستند:

  • بسته به ویژگی دارویی‌شان، می‌توانند برای بهبود زخم یا اسپاسم عضلانی مفید باشند.
  • ممکن است به‌عنوان متدی برای اعمال گرما استفاده شوند.
  • می‌توانند بافت‌های متفاوتی ارائه دهند.

عامل دیگر موثر بر انتخاب بین روغن ماساژ، لوسیون ماساژ و کرم ماساژ

کمیت نیز نقش مهمی در عملکرد لوسیون، کرم و روغن ماساژ در طول ماساژ بازی می‌کند. برای مثال، استفاده از میزان زیادی روغن ماساژ در ماساژ بافت عمیق باعث می‌شود گرفتن ماهیچه در دست و اعمال فشار کافی به آن سخت شود.

استفاده از لوسیون اضافی، معمولا در طول یک ماساژ بافت عمیق خوب است؛ چرا که در نهایت هم برروی بدن مشتری قرار می‌گیرد و هم برروی دستان شما و در نتیجه اجازه می‌دهد به آرامی شروع کنید و به مرور مالش‌های عمیق‌تری انجام دهید.

ترجیحات مشتری هم باید در نظر گرفته‌شود؛ علاوه‌بر مواردی مثل حساسیت یا ناراحتی‌های پوستی، بعضی از مشتریان ممکن است نتایج یا احساس روغن یا لوسیون را ترجیح دهند. حتی اگر عمدتا با لوسیون کار می‌کنید، سعی کنید برای مشتریانی که ممکن است درمان خاصی را درخواست کنند، سایر گزینه‌ها را هم در دسترس داشته باشید.

در نهایت

سعی کنید انواع مختلف لوسیون‌ها، کرم‌ها و روغن‌های ماساژ مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام‌یک برای شما و مشتریانتان بهتر است. گزینه‌های مختلف، انواع مختلف بدن‌ و متدهای مختلف ماساژی که می‌توانید ارائه‌دهید را آزمایش کنید.

ممکن است یک گزینه برای یک ماساژدرمانگر مناسب باشد اما برای شما نتیجه‌ی مشابهی نداشته باشد. و اگر یک مشتری نخواهد از مواد معطر برروی بدنش استفاده کند، همیشه می‌توانید با روشن‌کردن شمع‌های آروماتراپی در پیش‌زمینه، آروماتراپی یا سایر رایحه‌ها را به تجربه ماساژ مشتری اضافه کنید.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید: https://varzeman.com/blog/

 

 

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)