در گذشته نه چندان دور، در اغلب شهرهای ایالات متحده، سبک‌های ماساژ محدودی در دسترس بودند. امروزه، شیوه‌های ماساژ درمانی بدنی به وفور موجود هستند و می‌توانید از شیوه‌های شناخته‌شده مثل ماساژ سوئدی گرفته تا گزینه‌های ناشناخته مثل «لومی لومی هاوایی» و «توی نا‌چینی» بهره ببرید. می‌خواهید بدانید کدام سبک ماساژ مناسب شماست؟ به خواندن ادامه دهید تا به‌طور مختصر با چند مورد از پرطرفدارترین انواع ماساژ آشنا شوید. برخی از سبک‌های ماساژ، از لحاظ جسمانی، پرفشارتر از سبک‌های دیگر هستند اما به یاد داشته باشید همیشه باید درمان‌گرتان را راهنمایی کنید که چه مقدار فشار به شما احساس خوبی می‌دهد و این فشار کجا باید اعمال شود.

ماساژ مناسب شما

به بررسی ماساژ مناسب شما می‌پردازیم.

ماساژ ابهیانگا

برمبنای اصول آیورودایک، یک یا چند درمان‌گر، با روغن‌های دارویی، بدن فرد را چرب می‌کنند تا بدن را به سوی تمدد اعصاب و تعادل هدایت کنند. این ماساژ مناسب شما می‌تواند باشد.

 ماساژ طب فشاری

طب فشاری که مبتنی بر نظریه طب سوزنی (اما بدون سوزن) است، نقاطی از بدن را تحریک می‌کند تا گرفتگی انرژی را برطرف کند و مسیرهای انرژی بدن را باز کند.

ماساژ درمان کرانیوساکرال

ماساژ مناسب شما

نوعی ماساژ نرم و غیرتهاجمی است که در آن، درمان‌گر با ماساژ استخوان جمجمه، ستون فقرات و استخوان خارجی (استخوانی مثلثی که در انتهای ستون فقرات قرار دارد)، انرژی را متعادل می‌کند، سردردها را درمان می‌کند و استرس روانی را کاهش می‌دهد. این ماساژ، آن‌قدر ملایم است که برای کودکان و همچنین افراد مسن نیز مناسب است.

ماساژ بافت عمیق

هدف از این ماساژ، برطرف کردن گرفتگی عضلات است، ویژگی این ماساژ، ضربه‌های بافاصله و فشار هدفمند است که اغلب با یک انگشت، شست یا آرنج اعمال می‌شوند.

ماساژ سنگ داغ

سنگ‌های نرم و گرم، روی نقاطی از بدن قرار می‌گیرند و همزمان با نفوذ گرما و آرام شدن عضلات پرتنش، این نقاط به کانون تمدد اعصاب تبدیل می‌شوند.

 ماساژ لومی لومی

در این سبک که شیوه‌ای پلینزیایی باستانی است، درمانگر، به‌صورت موزون از دست‌ها، ساعدها و آرنج‌هایش استفاده می‌کند. ضربه‌های طولانی و گسترده باعث تمدد اعصاب می‌شوند.

 ماساژ آزادسازی مایوفاشیال

massages- ماساژ مناسب شما

فشار کم و مداومی به گرفتگی‌ها در نیام بدن یا بافت اتصالی اعمال می‌شود تا گرفتگی را از بین ببرد و باعث رهاشدگی عضلات شود.

 ماساژ انعکاس‌درمانی

نقاط فشار روی دست‌ها، پاها و گوش‌ها را تحریک می‌کند. گفته‌شده است که هر کدام از این نقاط به اعضای دیگر بدن که کمتر در دسترس هستند، مثل اندام‌ها، مرتبط هستد.

 ماساژ شیاتسو

سبکی ژاپنی است که فشار را به سمت خطوط انرژی (چاکراها) هدایت می‌کند که برای سلامتی و تندرستی مهم شناخته می‌شود.

 ماساژ ورزشی

تمرکز این ماساژ که اغلب قبل و بعد از فعالیت ورزشی انجام می‌شود، روی کاهش تورم، حفظ انعطاف‌پذیری مفصل‌ها و بهبود عملکرد است.

 ماساژ سوئدی

تلفیقی از ضربه‌های طولانی و نرم با مالش، کشش و ضربه‌های آهسته است. گفته‌شده است که ماساژ سوئدی با افزایش جریان خون به عضلات، سلامتی را بهبود می‌بخشد. آیا فکر می‌کنید این نوع ماساژ مناسب شما است؟

 ماساژ تایلندی

این ماساژ کف زمین، همراه با لباس و بدون روغن انجام می‌شود و در آن، بدن کشیده می‌شود و به حالت‌هایی شبیه یوگا درمی‌آید.

 درمان نقطه تحریک

نقاط تحریک، اغلب به شکل «گره‌هایی» در عضلات (بیشتر در شانه‌ها، بالای کمر و گردن) نمایان می‌شوند. نقاط تحریک، با نقاط طب فشاری متفاوت هستند زیرا در این نقاط واقعاً احساس می‌شود توده‌ای وجود دارد. درمان نقطه تحریک (که به‌عنوان درمان عصبی عضلانی نیز شناخته می‌شود) از فشار، برای از بین بردن گره‌ها استفاده می‌کند. آیا این نوع ماساژ مناسب شما است؟

 ماساژ توی نا

توی نا‌(به معنی هل دادن و گرفتن)، شامل مالش و کشش شدید بدن است و جزئی از طب سنتی چین به‌حساب می‌آید. در این ماساژ نیز مانند دیگر روش‌های شرقی مثل ماساژ تایلندی و طب فشاری، هدف، آزاد کردن جریان چی از طریق گذراه‌های انرژی یا چاکراهای بدن است.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)