ماساژ شکل بسیار خوبی از درمان و تمدد اعصاب است اما هر از چند گاهی، افراد می‌پرسند، آیا ممکن است در بلندمدت، آسیب ماساژ بیشتر از فوایدش باشد. در مورد اثر منفی ماساژ بافت عمیق چه فکری می‌کنید؟ پاسخ به این سؤال کمی دشوار است زیرا سؤال، جهت‌دار است. بیایید سؤال را کمی بیشتر بررسی کنیم.

اثر منفی ماساژ بافت عمیق

اثر منفی ماساژ بافت عمیق

قبلا درباره ماساژ بافت عمیق صحبت کردیم و گفتیم که این نوع ماساژ برای چه منظوری مناسب است و باید انجام شود. اما آیا درباره اثر منفی ماساژ بافت عمیق اطلاعاتی دارید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بگوییم…

درمان‌گرتان را همیشه از همه چیز مطلع کنید

اول این‌که، سؤال بسیار گسترده است. اگر سؤال دقیق‌تر بود، پاسخگویی به آن، بسیار آسان‌تر می‌شد. برای مثال، اگر دچار مشکل قلبی یا مستعد لخته خون هستید، باید این مطلب را به اطلاع درمان‌گرتان برسانید، زیرا اگر جلسات ماساژ بافت عمیق، زیاد باشد، ممکن است در معرض خطر لختگی خون قرار بگیرید.

هم‌چنین اگر جراحی پیوند انجام داده‌اید، عقل سلیم حکم می‌کند، پیش از انجام ماساژ بافت عمیق، به ماسور اطلاع بدهید. با این حال، اغلب افراد، با این پیش‌فرض که مشکلی به‌وجود نمی‌آید، ماساژ را انجام می‌دهند و پس از آن تعجب می‌کنند که چرا پیوندشان جابه‌جا شده است یا چرا بعد از ماساژ، ناراحتی شدیدی دارند. اگر هرگونه مشکل سلامتی که ممکن است، روی ماساژتان تأثیر بگذارد را به اطلاع ماسور مورد نظر برسانید، احتمال آسیب‌دیدگی تقریباً به صفر خواهد رسید. پس با بی اطلاعی ممکن است اثر منفی ماساژ بافت عمیق را مشاهده کنید.

عامل عادی‌نگری

massages- اثر منفی ماساژ بافت عمیق

حال، سؤال را در مورد افرادی بررسی می‌کنیم که از نظر سلامتی در شرایط خوبی هستند و در طول هفته، فعالیت متوسطی دارند. وقتی سؤال را با این شرایط می‌پرسید، نوع پاسخی که دریافت می‌کنید، کاملاً متفاوت خواهد بود. در نظرسنجی از ۱۰۰ مراجعه‌کننده به ماساژ درمانی در سال ۲۰۰۷، تنها ۱۰ درصد از افراد اعلام کردند که روز بعد از ماساژ، احساس ناراحتی خفیفی داشته‌اند. این درصد، به‌طرز شگفت‌آوری پایین است. در واقع، ناراحتی در روز بعد از ماساژ دور از انتظار نیست و اصطلاح مناسب برای آن «بدن درد و رخوت بعد از ماساژ» یا PMSM است. بدن درد به این دلیل اتفاق می‌افتد که مقداری از اسید لاکتیک موجود در عضلات، در طول ماساژ آزاد می‌شوند. وقتی بعد از مدتی‌ ورزش نکردن، به باشگاه می‌روید و تمرین قدرتی انجام می‌دهید، با چنین اثری مواجه می‌شوید. چند روز اول و تا زمانی‌که اسید لاکتیک از بافت عضلات شما خارج شود، بدن درد دارید. شبیه به ماشینی است که برای روشن شدن، باید آن را هل بدهید. ماساژ درمانی نیز تقریباً به همین صورت است.

بهترین پاسخ

اگر‌ افراد زیادی، مثلاً‌ هزار یا ده هزار نفر را مورد مطالعه قرار دهید، سرانجام‌ با انواع واکنش‌های منفی روبرو خواهید شد.‌ هیچ‌وقت نمی‌توانید به این سؤال به‌طور قاطع پاسخ مثبت بدهید زیرا مشکلاتی مثل آسیب و درد، در برخی موارد، خیلی کم اتفاق می‌افتد. این آسیب‌ها بسیار اندک هستند اما اگر ممکن است بعداً به اعتبارتان آسیب بزند، همیشه بهتر است به‌جای پاسخ قاطع، جانب احتیاط را رعایت کنید و با مراجعه‌کننده صادق باشید.

با این حال، یکی از مشتاق‌ترین منتقدان ماساژ درمانی، یعنی دکتر ادزارد ارنست، شاید بهترین پاسخ به این سؤال را‌ ارائه کرده‌باشد.‌ او می‌گوید: «پیشامدهای ناگوار و جدی، احتمالاً خیلی کم اتفاق می‌افتند» به عبارت دیگر، احتمال این‌که، از طریق اثر منفی ماساژ بافت عمیق، آسیب ببینید، با این‌که از طریق دویدن آسیب ببینید، تقریباً یکسان است. دفعه بعد که فردی به شما گفت، ماساژ درمانی خطرناک است، این گفته را، به یاد بیاورید.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)