ماساژ محل کار یک رویکرد جدید برای بهبود سلامت کارمندان و افزایش کارایی و بهره‌وری در دفاتر و شرکت‌ها است.

نظرات درباره مجل کار با تحولات گسترده‌ای در طی یک دهه گذشته روبه‌رو شده است. به اندازه‌ای که دوست داریم تصور کنیم هیچ دفتر کاری شبیه دفتر کار نیست. شرکت‌ها به آرامی در حال دور شدن از وضعیتی هستند که کارمندان در آن از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر با کت و شلوار و کروات پشت میز کار خود برای مدت طولانی می‌نشستند. مردم دیگر از این شرایط راضی نیستند و به این توجه بیشتری دارند که محیط کار چگونه بر سلامت جسم و ذهن و داشتن حس خوب در آن‌ها  تاثیرگذار است و یک محیط کاری چگونه آن‌ها را در انجام کارها ترغیب می‌کند.

تعادل زندگی-کار و سلامتی در محل کار مفاهیمی است که طی چند سال گذشته به خصوص در دنیای شرکت‌ها از بین رفته است. شرکت‌ها می‌خواهند از سالم بودن و خوشحالی کارمندان خود اطمینان حاصل کنند و برنامه‌هایی از این قبیل، روش‌های خوبی برای انجام این کار هستند.

برنامه‌ها انعطاف پذیرتر می‌شوند، اماکن کاری راحت‌تر می‌شود و کمتر سنتی است- بعضی از شرکت‌ها برای تشویق کارمندان خود بعد از یک هفته طولانی فعالیت‌هایی انجام می‌دهند. اما یک روند جدید در حال انجام است و ما فکر می‌کنیم می‌تواند یکی از بهترین این‌ها ماساژهای اداری باشد.

بله، درست می‌خوانید. ماساژ در محل کار آخرین روند در دنیای شرکت‌ها است. اگر به دنبال ایده‌هایی در مورد چگونگی تقویت خلق و خوی کارکنان و ایجاد تمرکز در کار و سلامتی کارمندان در دفتر خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم ماساژهای اداری را در نظر بگیرید – این ممکن است اولین قدم شما برای شادتر (و سالم‌تر)  نگه داشتن کارمندان باشد.

ماساژ محل کار چیست؟

قبل از اینکه بتوانید این روش جدید را در دفتر خود معرفی کنید، باید درک بهتری از آنچه در واقع است و روش‌های مختلفی که می‌توانید آن‌را پیاده‌سازی کنید بدانید. بنابراین، اولا: ماساژهای اداری اساساً به هر نوع خدمات ماساژ که در محل کارتان به کارمندان شما (با نام مستعار در دفتر) ارائه می‌شود، اشاره دارد.
این می‌تواند ماساژهای کوتاه و نشسته یا ماساژهای بلندمدت و روی تخت باشد. نوع، طول مدت و خصوصاً تعداد دفعات ماساژها به شما بستگی دارد و در هر شرکتی می‌تواند متفاوت از دیگری ارائه شود.

رویداد یکباره

یکی از راه‌هایی که دفاتر شرکت‌ها به کارمندان خود ماساژ می‌دهند، از طریق یک رویداد یک باره است. معمولاً این به عنوان بخشی از یک رویداد بزرگتر، مانند یک مهمانی تعطیلات شرکت، یک روز تقدیر از کارمندان است.
این بدان معنی است که این رویداد ممکن است در آخر هفته، خارج از ساعات کاری معمولی یا در طی هفته، به عوض یک روز معمولی در دفتر، برگزار شود.
در مورد رویداد یک باره ، لازم است تعداد کارمندان حاضر در ماساژ را به طور مناسب حساب کنید تا بتوانید تعداد مناسبی ماساژ درمانی را برای این رویداد رزرو کنید. بهترین راه برای اطمینان از اجرای این رویداد، پیش برنامه‌ریزی ماساژ برای هر کارمند است.

برنامه‌ها

برخی از شرکت‌ها تمایل دارند برنامه‌های ماساژ محل کار را به صورت به صورت منظم یا نیمه منظم در برنامه کاری کارمندان داشته باشند، اگر می‌خواهید برای محل کار خود یک برنامه ماساژ در محل ایجاد کنید، تعداد تکرار آن کاملاً به شما بستگی دارد (و البته به بودجه شما).
شما می‌توانید یک روز در ماه یک ماساژ محل کار داشته باشید و ماساژهای کوتاه ۱۵ الی ۳۰ دقیقه‌ای را ارائه دهید، یا می‌توانید یک بار در هفته یک بار ماساژ دهید و همین کار را انجام دهید. اگر یک دفتر بزرگ هستید و بودجه فضای کافی دارید، حتی می‌توانید یک ماسور تمام وقت در محل کار در اختیار کارمندان خود داشته باشید تا با اختیار خودشان (معقول) استفاده کنند.

فواید ماساژ محل کار شما

چگونه یک برنامه ماساژ به نفع دفتر شما است؟

بصورت فیزیکی

نشستن در صندلی اداری بی‌کیفیت در تمام طول روز در یک موقعیت مشابه ، پشت سر گذاشتن همان حرکات تکراری بارها و بارها برای بدن ما (یا روح ما، برای آن موضوع) خوب نیست. وضعیت ضعیفی ایجاد می کند. گردن ، شانه ها و پشت را فشار می دهد. ضربه های عصبی در پاهای ما را تحت تأثیر قرار می دهد. و حتی باعث خاموش شدن آنزیم های گوارشی ما می شود.
یک ماساژ – حتی کوتاه – می تواند با کاهش تنش ، حرکت مایعات ، فعال سازی ساختارهای عصبی و طولانی کردن بافت ها ، به کاهش یا معکوس این مشکلات کمک کند.

ذهنی

گذشته از موارد بدیهی جسمی پیرامون زندگی در یک میز اداری – عامل ذهنی مرتبط با کار اداری نیز وجود دارد. این که آیا شما در تمام طول روز از کارهای کاغذی مراقبت می کنید یا در جلسات و مرکز با مشتریان هستید ، کار می تواند استرس زا باشد.
این استرس می تواند باعث افزایش هورمون ها ، ضربان قلب و حتی فشار خون شما شود. خوشبختانه ، ماساژ پوست سر برای تعادل بخشیدن به این عوامل بسیار عالی است (و همچنین بسیار لذت بخش و آرامش بخش) – و به میزهای ماساژ نیاز ندارند … فقط کافی است ماساژ استفاده را از روی میز من تماس بگیرید!

راحتی و محتوای کلی

شما با فراهم کردن دسترسی کارکنان خود به یک ماساژ نه تنها در از بین بردن رنج ‌ها و دردها، به آنها کمک می‌کنید تا از نظر جسمی احساس بهتری داشته باشند، بلکه با کمک به آن‌ها در داشتن یک روز کاری آرام، از سلامت روانی آن‌ها نیز مراقبت می‌کنید.
این به تنهایی کافی است تا هر کارمندی در محل کار خود شادتر شود – اما در فرای این کار شما به کارمندان خود نشان می‌دهید که به بهزیستی آنها اهمیت می‌دهید وا به عنوان یک تیم برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

این روش‌های شگفت انگیز برای تقویت خلق و خوی و ایجاد فضایی بهتر و شادتر در محیط کار و همچنین افزایش بهره‌وری هستند – زیرا وقتی افراد احساس بهتری می‌کنند بهتر عمل می‌کنند.

امروز ماساژ در محل کار خود راه‌اندازی کنید

این مزایا واضح است و این طرح ساده است – با بخش مالی صحبت کنید و امروز برنامه ماساژ محل کار را در بودجه خود جای دهید.
کارمندان شما شادتر و سالم‌تر خواهند بود. عملکرد و کیفیت کار مطمئناً افزایش می‌یابد؛ و کارمندان بیشتر شما را دوست خواهند داشت!

 

برای رزرو خدمات ماساژ کلیک کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید. https://varzeman.com/blog/

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)