اگر به‌دنبال دلایل دیگری به‌جز «داشتن حسی فوق‌العاده»، برای رزرو جلسه ماساژ درمانی هستید، جای مناسبی آمده‌اید. باید بپذیرید که ماساژ باعث شادی افراد می‌شود اما در ادامه نه مزیت کاملاً مطمئن ماساژ درمانی منظم را مطرح می‌کنیم که افراد را قانع می‌کند، خیلی زود جلسه ماساژ رزور کنند!

ماساژ درمانی منظم

ماساژ درمانی منظم

برای اینکه بدانید ماساژ درمانی منظم چه مزیت‌هایی دارد حتما مقاله امروز را بخوانید.

۱٫ اصلاح مشکلات بدن

ماسورها در ماساژ درمانی آموزش می‌بینند که بدن شما را ارزیابی کنند، در طول زمان، تغییرات را مورد توجه قرار دهند و برای هر مراجعه‌کننده، درمان اختصاصی طراحی کنند. درمان‌گرها علاوه‌بر انجام ماساژ همراه با حس خوب، می‌توانند از روش‌های خاصی استفاده کنند تا آسیب‌ها، مشکلات حالات جسمی یا مفصلی را برطرف کنند و همچنین گردش خون را بهبود بخشند، درد را کاهش دهند و حس سلامتی عمومی را در فرد به‌وجود بیاورند.

body problem- ماساژ درمانی منظم

۲٫ کاهش استرس

اهمیت تمدد اعصاب و سلامت را نمی‌توان دست کم گرفت و یکی از آثار ماساژ درمانی منظم که بیشتر از بقیه موارد به آن اشاره شده‌است، احساس آرامش و تمدد اعصاب است. ماساژ، استرس عاطفی و جسمی را کاهش می‌دهد و به همین دلیل است که اغلب، در برنامه‌های درمان استرس و اضطراب، توصیه می‌شود. مزایای آرامش‌بخش و بیش‌از‌حد ماساژ، موجب افزایش سطح آزادسازی اندورفین (ماده شیمیایی شگفت‌انگیزی که حس خوب را در ما ایجاد می‌کند)‌ می‌شود. از طرف دیگر، هورمون‌های ناخوشایند استرس‌زایی مثل نوراپی‌نفرین، آدرنالین و کورتیزول، کاهش می‌یابند.

۳٫ بهبود سیستم دفاعی

به‌ لطف کاهش هورمون‌های استرس، سیستم دفاعی می‌تواند، بدون اختلال و با بازدهی بیشتر، عمل کند. علاوه‌براین، ماساژ، گردش خون را افزایش می‌دهد و باعث بهتر شدن تخلیه لنفاوی می‌شود و در نتیجه، کارآیی سیستم دفاعی را بهبود می‌بخشد.

۴٫ هوشیاری ذهنی را افزایش می‌دهد

وقتی فرصت به‌دست‌آوردن تمدد اعصاب و کاهش استرس را از طریق ماساژ درمانی داشته باشید، شفافیت و هوشیاری ذهنی‌تان، افزایش می‌یابد. پس این مورد نیز یکی از مزیت‌های ماساژ درمانی منظم است.

۵٫ از بین رفتن تنش عضلانی و درد

stress- ماساژ درمانی منظم

شیوه‌های مناسب ماساژ، روشی فوق‌العاده برای رهاسازی نقطه‌های ماشه‌ای، کشش و کشیدگی عضلات و از بین بردن چسبندگی است. درمان‌گر می‌تواند، روی نقاط کوفته، آسیب‌دیده یا دردناک تمرکز کند. ماساژ، علاوه بر این‌که با افزایش جریان خون به سمت بافت‌ها و برطرف کردن تنش، به تسکین درد کمک می‌کند، می‌تواند به ازبین‌بردن سم‌ها و اکسیژن‌رسانی به سلول‌ها کمک کند.

۶٫ افزایش قابلیت حرکت مفصل‌ها

با برطرف شدن تنش عضلانی اطراف مفصل‌ها، دامنه حرکت مفصل افزایش می‌یابد. هنگامی‌که کوفتگی، کار مفصل را مختل نکرده باشد، عضله می‌تواند با عملکرد خود، به حرکت مفصل کمک کرده و آن را بهبود بخشد.

۷٫ بهبود حالت قرارگرفتن بدن

مزیت‌های ماساژ درمانی منظم؛ این است که به برطرف شدن بسیاری از تنش‌ها به‌خصوص در ناحیه گردن و شانه کمک می‌کند. این تنش‌ها، در افرادی که زیاد می‌نشینند یا در هنگام کار، از کامپیوتر استفاده می‌کنند، رایج است. نشستن طولانی، می‌تواند باعث گرفتگی ناحیه پایین کمر نیز بشود. ماساژ درمانی می‌تواند با کشیدن عضلات، این مشکلات را درمان کند و با متعادل کردن بدن، باعث بهبود حالت قرارگرفتن بدن شود.

۸٫ بهبود رنگ پوست

ماساژ، می‌تواند کمک کند تا پوست سالم و خوش‌رنگی داشته باشید، باعث کاهش تنش در پوست و بافت‌های مجاور می‌شود و همچنین گردش خون را نیز افزایش‌ می‌دهد. افزایش گردش خون در زیر پوست، می‌تواند، به چرخه مواد مغذی کمک کند و بازسازی سلول‌ها را بهبود دهد. خوشبختانه، ماساژ، باعث تولید چربی پوست می‌شود، به نرمی پوست کمک می‌کند و پوست خشک را مرطوب و نرم می‌سازد.

۹٫ از بین بردن دردهای «چرخه معیوب»

بعضی اوقات، علی‌رغم تلاش زیاد، هیچ چیز درست پیش نمی‌رود! برای مثال، ممکن است فردی به دلیل به‌هم فشردن مدام فک‌هایش، دچار سردردهای عصبی شده باشد. به‌هم فشردن فک‌ها می‌تواند، واکنشی استرسی، به درد گردن، شانه‌ها یا جای دیگر بدن باشد. با بررسی منبع درد، به‌هم فشردن فک‌ها تا حدودی متوقف می‌شود و بدین طریق سردردهای عصبی، کاهش می‌یابند یا از بین می‌روند.

مزیت ماساژ درمانی منظم، کمک‌ به درمان بسیاری از مشکلات مختلف سلامتی است.
این مشکلات می‌توانند، بی‌خوابی، سردرد، افسردگی و اضطراب، کمر درد، آرتروز، فشار خون بالا، درد مزمن یا یبوست باشد؛ مطالعات نشان داده‌اند که ماساژ درمانی، برای بسیاری از مشکلات سلامتی، مزایای بسیاری دارد.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)