اجرای یک کار ماساژ درمانی می‌تواند استرس‌زا و خسته‌کننده باشد. گرچه یک ماسور (ماساژور) سخت کار می‌کند تا به طور فیزیکی و ذهنی به مراجعان خدمت کند، اما اغلب فراموش می‌کند که از خودش مراقبت کند. یک ماسور با مراقبت از خود در زمان کار و در خانه، می‌تواند سلامتی و شادی را به تصویر بکشد و مشتریان را جذب کرده، تحت‌تاثیر قرار داده، و نگه دارد​.

بیشتر متخصصان کارهای بدنی بعد از درمان مشتریان درجاتی از درد اسکلتی- عضلانی را تجربه کرده‌اند. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۶، ۶۵ % از ماسورها احساس درد را در دوسال اخیر گزارش کردند. به طور معمول، کسانی که کار بدنی دارند درد را در انگشت، مچ دست، شانه‌ها و پشت احساس می‌کنند.

​ماسورهایی که از سلامت جسمی و روحی خود مراقبت نمی‌کنند ممکن است بسیاری از بیماری‌ها را تجربه کنند، مانند :​ ​

  • tendinitis آماس زردپی ​- التهاب یا تحریک یک تاندونماسور
  • tenosynovitis ​-التهاب دردناک غلافی که اطراف یک تاندون است
  • کم شدن آب بدن
  • سندرم استفاده مفرط- درد ناشی از حرکات تکراری و بیش از حد
  • آسیب عضله یا تاندون پشت کمر ​
  • فشار خون بالا ​
  • گوارش ضعیف ​
  • بیخوابی ​
  • فراموشکاری ​
  • ضعف تمرکز ​

نگذارید که کارهای بدنی‌تان شما را خسته کند. بدن و ذهن شما شایسته همان کیفیت مراقبتی است که شما به مشتریان خود ارائه می‌دهید. از امروز با رعایت این نکته‌ها اولویت را به خود اختصاص دهید:​

۱. دایم از یک ناحیه دست برای ماساژ استفاده نکنید

درست مانند کسانی که تمام روز با کامپیوتر کار می‌کنند، ماسورها باید مراقب باشند تا از آسیب‌هایی مانند سندرم تونل کارپال جلوگیری کنند. می‌توانید این کار را با تغییر روش و تکنیک‌های خود انجام دهید. به عنوان مثال، اگر شما اغلب با کف دست و مراکز مچ دست خود بدن بیماران را لمس می­‌کنید، سعی کنید از لبه‌های بالایی یا جانبی کف دست خود استفاده کنید. همچنین ممکن است سعی کنید ماساژ را با آرنج یا ساعد خود انجام دهید تا انگشتان و مچ دست­تان را بسته به موقعیت آزاد بگذارید. ​

۲. از شست خود محافظت کنید ​

ماسور

ماسورها ممکن است التهاب کوئروین (دو تاندونی که حرکت شست و غلاف تاندون را کنترل می­‌کنند) را به طور معمول در پایه شست خود تجربه کنند. این وضعیت (معمولاْ ناشی از استفاده بیش از حد) زمانی رخ می‌دهد که تاندون‌ها به غلاف سینوویال که این تاندون‌ها را احاطه کرده‌اند، می‌چسبند. برای جلوگیری از این آسیب (که می‌تواند توانایی شما در کار را محدود کند)، ماساژ دست‌های خود را مکرر انجام دهید و دست­ها و مچ­ خود را قبل و بعد از جلسه کشش دهید.

۳. حفظ یک برنامه سالم ​

بسیاری از ماسورهای تازه کار به اشتباه خود را مجبور می‌کنند تا در روزهایی که تقاضای بالایی وجود دارد، پول بیشتری کسب کنند. باید متوجه باشید که، حفظ انرژی شما به عنوان ارزشمندترین منبع، سودمندتر است. اگر به شرایط فیزیکی و ذهنی خود اجازه دهید تا به سختی تلاش کنید تا مقداری پول اضافی به دست آورید، ممکن است به سرعت به یک نقطه اشباع برسید که در آن هیچ چاره‌ای جز آهسته کردن روند خود ندارید. بهتر است که فضا و وقت خود را برای ساختن یک کسب‌وکار طولانی و ماندگار اختصاص دهید.

۴. از گردن خود محافظت کنید ​

اگر شما اخیرا به عنوان یک ماسور شروع به ماساژ درمانی کرده­‌اید، ممکن است معتقد باشید که باید وقتی مشتری را ماساژ می‌دهید با دقت به بدن مشتریان خود نگاه کنید و گردن خود را بیش از اندازه خم نگه دارید. این وضعیت می‌تواند مقدار زیادی فشار به گردن وارد کند. در عوض سعی کنید چشمان خود را ببندید یا به بالا نگاه کنید. به آموزش، دانش و حس لامسه خود اعتماد کنید.

۵. بیش‌ترین استفاده را از زمان وقفه خود بکنید

خود را با مدیتیشن­‌های کوچک، وقفه­‌های تنفسی، و دیگر وقفه­‌ها در طول روز کاری نوسازی کنید. سعی کنید زمان آزاد خود را بین قرارهای ملاقات با وظایف اداری، سازمانی، و کارهای پر مشغله پر نکنید. اگر از زمانی­‌هایی که بین تعهدات خود دارید برای توجه به خودتون بهره ببرید به طور قطع در هر قرار ملاقاتی به شادی و نشاط حقیقی نزدیک­تر خواهید بود.

۶. به شانه هایتان استراحت دهید ​

با نگه داشتن بازوها به صورت باز برای مدت‌های طولانی و ایجاد فشار از شانه‌های خود، می‌توانید از عضلات روتاتور کاف وعضلات دلتوید را کشش دهید. در عوض، شاکله بدن خود را درگیر کنید تا فشار لازم برای ماساژ را ایجاد کنید. سعی کنید تا آرنج خود را مقابل بدن خود نگه دارید و اجازه دهید وزن بدن­تان مستقیماْ به دست­ها و ساعد شما جریان پیدا کند. ​

۷. از نعمت خواب لذت ببرید

مطمئن شوید که بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید نیاز دارید بخوابید. یک ماسور بدن خود را بسیار بیشتر از اکثر افراد حرفه‌ای به کار می‌گیرد، و اغلب برای بازیابی توانایی خود هر شب به وقت بیشتری نیاز دارد. خواب بیشتر می‌تواند به شما کمک کند که طیف وسیعی از عوامل استرس‌زای فیزیکی و ذهنی را مدیریت کنید و هر روز را با کمی استراحت خوب و سرحال شروع کنید.​

۸. در میز درست سرمایه‌گذاری کنید ​

سرمایه‌گذاری در یک میز ماساژ قابل تنظیم می‌تواند تا حد زیادی استقامت یک ماسور را بهبود بخشد. با این کار در زمانی که مجبور نیستید بر روی مشتریان خود خم شوید، به راحتی می­‌توانید مچ خود را صاف نگه دارید و وضعیت بدنی صاف را حفظ کنید. یک میز مناسب به شما اجازه می‌دهد از بدن خود محافظت کنید و انرژی خود را برای مشتریان حفظ کنید.با میز درست روی بدن و چشم انداز بلند مدت کاری خود سرمایه گذاری کنید.

۹. آب بیاشامید و غذای سالم بخورید

دقت کنید یک ماسور باید در طول روز کاری تغذیه مناسب داشته باشد و به اندازه کافی آب مصرف کند. اگر در یک روز سه‌ تا چهار مشتری را ماساژ دهید، احتمالا به همان اندازه که در جلسه ورزش متوسط هستید، انرژی مصرف می‌کنید. هم چنین، از میان وعده غذای سالم بین جلسات استفاده کنید. اگر به خودتان اجازه دهید که بیش از حد گرسنه شوید، سطح انرژی شما به احتمال زیاد افت خواهد کرد و در مصرف غذا پس از کار افراط خواهید نمود.

۱۰. منظم ماساژ دهید

یک ماسور علاوه براینکه از تنش‌های فیزیکی به بدن خود استراحت می‌دهد، باید با ماساژ دادن با دیگر افراد حرفه‌ای امکان یادگیری بیشتر از تخصص و تجربه منحصر به فرد آنان را برای خود فراهم کند. به این طریق همیشه می‌تواند تکنیک‌ها و روش‌های جدید را برای بهتر کردن کارش انتخاب کند.

همکاران شما همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا نقاط سخت خود را مشخص کنید و علت حرکت‌هایی که منجر به آن میشود را بیابید. اگر می‌توانید از این حالات بدنی و یا حرکتی که باعث سفتی و یا درد شما می‌شود، اجتناب کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که احساس راحتی دراز مدت را تجربه کنید.

۱۱. زمان را با کسانی که دوست دارید سپری کنید. ​

صرف وقتی ویژه‌ با خانواده و دوستان می‌تواند چیزی را به شما ارائه دهد تا با کارهای پر مشغله و خسته کننده کنار بیایید. شما می‌توانید بنشینید و از خوردن قهوه با یک دوست لذت ببرید، یا ممکن است رویدادهای فعالتری مانند بازی فوتبال، سپری کردن یک شب در سالن بولینگ یا یک پیاده‌روی گروهی را در نظر بگیرید. در برنامه خود برای وقت گذاراندن با افرادی که عاشقشان هستید، زمان باز کنید و لذت ببرید.​

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.
Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)