کسانی که دچار چربی اضافه هستند حداقل یک بار این سوال را از خودشان، پزشکشان یا ماسورشان پرسیده‌اند که «آیا می‌توان با ماساژ به لاغری رسید؟» پاسخ ساده «بله» است. اما قبل از اینکه برای یک ماساژ لاغری برنامه‌ریزی کنید، بهتر است اطلاعات بیشتر درباره آن کسب کنید.

چاقی

موضوعات و نگرانی‌های عمده میان مرد و زن در سراسر جهان چیست؟ قطعا چاقی در صدر این لیست قرار دارد. مقدار کمی برآمدگی اضافی در بخش‌های مختف بدن، مخصوص در بخش‌های میانی، نه تنها شکل غیرصافی می‌دهد، بلکه منجر به بیماری‌های جدی زیادی نیز می‌گردد. از عادات غذایی بد تا سبک زندگی غیرسالم، عوامل زیادی در تجمع چربی در بدن مشارکت دارند. نیازی به گفتن نیست که این موضوع یکی از مشکلات فیزیکی شایعی است که امروزه مردم باید با آن مواجه شوند.

لاغری

شما هم از امتحان کردن تمام رژیم‌های غذایی که در اینترنت خوانده‌اید خسته شده‌اید؟ چطور است این بار چیزی را امتحان کنید که هم موثر است و هم با تحقیقات علمی ثابت شده‌است؟ نه، درباره نوع دیگری از تمرین یا درمان تهاجمی صحبت نمی‌کنیم. می‌دانیم که افراد درباره برنامه‌های کاهش وزن موجود بدبین شده‌اند چرا که این روش‌ها یا تاثیری ندارند یا نتیجه‌ی کمی دارند؛ آیا تا به حال درباره ماساژ لاغری چیزی شنیده‌اید؟ نه؟ خب، بگذارید ما به شما بگوییم که ماساژ لاغری چیست و چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا چربی‌های اضافی بدنتان را از بین ببرید.

باتوجه به گفته‌های متخصصان، هرکس باید غذای سالم بخورد و به طور منظم ورزش کند تا این لایه‌های اضافی چربی در بخش‌های مختلف بدن را از بین ببرد. اما ترکیب رژیم غذایی سالم و ورزش منظم هم گاهی تاثیر چندانی ندارد. این باعث می‌شود که مردم به سمت گزینه‌های جایگزین بروند؛ و ماساژ در میان برترین این گزینه‌ها است.

ماساژ

ماساژ به‌عنوان درمانی تعریف می‌شود که شامل مالش یا ورز دادن عضلات، چه با اهداف پزشکی یا درمانی یا چه به‌عنوان کمکی به آرامش می‌شود. تقریبا هرکسی از ماساژ لذت می‌برد. افراد می‌توانند از یک ماساژ درمانی و آرامش‌بخش سود ببرند و از ماساژ می‌توان به عنوان یک ابزار با ارزش برای آرامش و تسکین تنش و گرفتگی استفاده کرد. علاوه بر این، ماساژ می‌تواند برای بازکردن عضلات گرفته، ملتهب و سفت بعد از یک روز شلوغ نیز استفاده شود. ماساژ فواید زیاد دیگری هم بخاطر بهبودی که در عملکرد بدن ایجاد می‌کند دارد.

آیا ماساژ در مقابل چربی بدن تاثیری دارد؟

ساده‌ترین جواب این سوال «بله، تاثیر دارد» است. اگر ماساژ درست و صحیح انجام شود، می‌تواند واقعا چربی بدن را بشکند و به افراد کمک کند از شر آن‌ها راحت شوند. یک درمان ماساژ که توسط یک ماسور متخصص و باکیفیت انجام می‌شود، شامل ترکیبی از تعدادی فعالیت موثر است. این فعالیت‌ها می‌توانند بافت‌های چربی را آب کند. انواع مختلفی تکنیک ماساژ وجود دارد، اکثر این تکنیک‌ها با افزایش ظرفیت سم‌زدایی بدن و بهبود گردش خون به طور چشمگیر، کار می‌کنند. در بخش‌های بعدی این مطلب بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

ماساژ لاغری

ماساژ لاغری چیست؟

یک نوع شدید و محرک ماساژ که برای هدف قراردادن نواحی سلولیت طراحی شده، ماساژ لاغری است. درمانگر از ترکیبی از تکنیک‌های مالش و فشاری استفاده می‌کند که به شکستن چربی‌ها و سلولیت کمک می‌کنند. البته همه این‌ها را با تکنیک‌های آرامش‌بخش ترکیب می‌کند تا جلسه ماساژ باعث آرامش و راحتی شما بشود.

مزایای ماساژ لاغری

بیشتر از ۸۰% خانم‌ها سلولیت دارند؛ این سلولیت شاید بخاطر هورمون‌ها، متابولیسم یا دلایل دیگر باشد اما لزوما ارتباطی با اضافه وزن ندارد. گاهی رژیم غذایی و ورزش کافی نیست و باید برای از بین بردن سلولیت به روش‌های دیگری نیز مراجعه کنید؛ ماساژ لاغری یکی از طبیعی‌ترین روش‌هاست.

انتظاراتی که باید از ماساژ لاغری داشته باشید:

 • کاهش ظهور سلولیت
 • کشیدگی و نرمی پوست
 • تحریک گردش خون
 • حفظ آب بدن
 • شکل‌دهی به پاها و ناحیه شکم

از یک ماساژ لاغری چه انتظاری نباید داشته باشید؟

 • بعد از ۱۰ جلسه ماساژ، اندامی شبیه به مدل‌ها پیدا کردن.
 • کاهش وزن و سلولیت بدون تغییر در سبک زندگی.
 • از بین رفتن کامل سلولیت.

بگذارید چند مورد از این مزایا را بیشتر توضیح دهیم:

از دست دادن راحت وزن.

با درد بدن بعد از تمرین روزانه خداحافظی کنید. ماساژ لاغری یک درمان بدون درد است. نیازی به به‌کارگیری تلاش زیادی نیست و می‌توانید این ماساژ را هر زمانی که وقت آزاد دارید انجام دهید.

بهبود وضعیت پوست.

این درمان پوست شما را انعطاف‌پذیر می‌کند و در نتیجه پوستتان نرم می‌شود. دیگر چین و چروک و پوست افتاده نخواهید داشت. نتیجه کلی این است که پوست جوان‌تری خواهید داشت. اگر امکان ورزش هم داشته باشید، نتایج بهتری خواهید گرفت.

اعتماد به نفس فوق‌العاده.

بسیاری از افراد هنگام ورزش در باشگاه، نتیجه سریعی نمی‌گیرند. معمولا چنین سال طول می‌کشد تا بدن به شکلی که می‌خواهید دربیاید. با ماساژ لاغری، می‌تواند نتایج را بعد از چند جلسه مشاهده کنید. داشتن یک بدن خوب اعتماد به نفس از دست رفته شما را برمی‌گرداند.

سلامتی بیشتر.

اضافه وزن عامل برخی مشکلات سلامتی مثل فشار خون بالا و دیابت است. با از بین بردن چربی از بدنتان، این مشکلات سلامتی نیز از بین خواهند رفت. سلامتی و عملکرد شما به طور چشمگیری بهبود خواهد یافت.

از بین بردن سلولیت

در کنار همه فواید و ویژگی‌های خود ماساژ که تا الان گفتیم، از ماساژ در بعضی سالن‌های ماساژ برای از بین بردن سلولیت اضافی استفاده می‌شود. این متد مدرن به عنوان ماساژ لاغری شناخته می‌شود. دیده شده که ماساژ لاغری راه حل بدون دردی برای از بین بردن این وزن اضافی ارائه می‌کند و نتایج موثری دارد. اگر از ماساژ لاغری همراه با تمرینات بدنی و وعده‌های غذایی متعادل استفاده شود، تاثیر فوق‌العاده آن را خواهید دید. این نوع از ماساژ اگر طبق اصول و با تعهد انجام شود می‌تواند به فرآیند کاهش وزن و لاغری تا حد زیادی سرعت ببخشد.

ماساژ لاغری برای چه کسانی است؟

برای هرکسی که می‌خواهد به طور موثر وزن از دست بدهد. همه ما زمان کافی برای یک ساعت دویدن یا شرکت در کلاس‌های باشگاه ورزشی را نداریم و هرکسی نمی‌تواند از پس هزینه‌های درمان‌های تهاجمی بر بیاید. فقط تعداد انگشت‌شماری از افراد حاضر می‌شوند برای خلاص شدن از چربی اضافه و لاغری، زیر تیغ جراحی بروند؛ چون نه تنها گران است، بلکه درد بعد از آن ارزش اینهمه دردسر را نخواهد داشت.

ماساژ چطور به از بین بردن چربی کمک می‌کند؟

چربی بدن را می‌توان به راه‌های مختلفی از طریق ماساژ از بین برد و برای گرفتن یک تصمیم آگاهانه، دانستن نحوه کارکرد آن همیشه خوب است. اینجا ما می‌گوییم که ماساژ چطور به از بین بردن چربی‌ها کمک می‌کند:

ماساژ جریان خون در بدن را بهبود می‌دهد؛

این کار نه تنها برای افراد چاق خوب است، بلکه برای سایرین هم مفید است. با این حال، یک افزایش در گردش خون به معنای انتقال بهتر مواد مغذی و اکسیژن به ماهیچه‌ها است. این برای سوزاندن کالری بیشتر و جلوگیری از ذخیره چربی لازم است.

یک ماساژ لاغری خوب در از بین بردن چربی زیرپوست بسیار مفید است؛

حضور چنین چربی را به راحتی می‌توان با فشار دادن پوست با انگشت‌ها متوجه شد. ماساژ این نواحی دچار مشکل می‌تواند سلول‌های چربی را جدا کند و آزاد شدن چربی اضافه را تسریع کند.

ماساژ به جداشدن چربی از ماهیچه‌ها و پوست کمک می‌کند؛

در نتیجه اجازه انتقال بیشتر اکسیژن را می‌دهد و این باعث سوختن چربی بیشتر می‌شود. این کار همچنین عملکرد سیستم لنفاتیک، که تمام مواد سمی را از بدن خارج می‌کند، را بهبود داده و در نهایت چربی اضافه را ریشه‌کن می‌کند.

ماساژ همیشه ماهیچه را گرم می‌کند؛

این گرم کردن هم نقش مهمی در از بین بردن وزن اضافی ایفا می‌کند. این کار باعث نرم شدن چربی و آماده شدن آن برای به راحتی از بین رفتن از طریق ورزش می‌شود. در موارد خاص، گرمای ایجاد شده به وسیله ماساژ، خودش می‌تواند چربی را آب کند.

انواع ماساژ لاغری

انواع مختلفی از ماساژ لاغری وجود دارد. یکی از آن‌ها شامل ترکیبی از طب سوزنی و فشار است. این نوع از ماساژ بر نواحی خاصی در بدن که ما می‌توانیم از آن‌جا تحریک و تسریع فرآیند لاغری را شروع کنیم، تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. انواع دیگر ماساژ لاغری با ضربه، مالش، ورز دادن و ایجاد اصطکاک به تحریک از بین بردن وزن اضافی کمک می‌کنند. مالش مورد نیاز و حتمی در ماساژ لاغری باید به قدری شدید و کافی باشد که لایه‌های چربی را بسوزاند.

علاوه بر این، ماساژ لاغری به این معروف است که گردش خون در بدن را بهبود می‌دهد. این ماساژ مبادله خون را تقویت می‌کند و به اندام‌ها، سلول‌ها، بافت‌ها و سایر سیستم‌های بدن مواد غذایی می‌رساند. در یک مقاله بیان شده که ماساژ لاغری نرمی و انعطاف ماهیچه‌ها را بهبود می‌دهد که این موضوع باعث تشدید مقاومت، قدرت و نیرو می‌شود. این فرآیند مدرن با استفاده از مالش‌های سریع و متناوب عمل می‌کند. این مالش‌های عمیق و شدید می‌توانند به تراشیده‌شدن سلولیت اضافی و از بین بردن میزان بیش از حد وزن کمک کنند .

چطور ماساژ لاغری انجام دهیم؟

همانطور که قبل از این گفته شد، انواع مختلفی از تکنیک‌های ماساژ برای خلاص شدن از شر چربی اضافه و در نتیجه لاغری وجود دارد. با این حال، ماساژ طبی چینی مشهورترین و تاثیرگذارترین ماساژ برای این هدف است. این ماساژ همچنین به عنوان یکی از بهترین راه‌های طبیعی برای از بین بردن چربی شکم در نظر گرفته می‌شود.

متد گام به گام برای ماساژ لاغری:

 • یک مکان مناسب با زمین صاف و سفت پیدا کنید تا بتوانید روی آن دراز بکشید یا راست بنشینید. درمورد اولین بخش بدنتان که باید برروی آن کار کنید تصمیم بگیرید.
 • کف دست‌هایتان را نزدیک هم بیاورید و آن‌ها را به هم بمالید. در ابتدای کار شما نیاز دارید که دست‌هایتان را گرم کنید تا بتوانید بیشتر فعالیت‌های ماساژتان را انجام دهید.
 • زمانی که هردو کف دستتان گرم شدند، یکی از آن‌ها را برروی ناحیه مورد نظر بگذارید و به آرامی شروع به مالش آن کنید.
 • کف دستتان را در حالی که فشار آرامی به پوست وارد می‌کنید، به صورت دایره‌ای حرکت دهید.
 • در حالی که فشار را حفظ می‌کنید، شعاع دایره را کم کم زیاد کنید تا گسترده‌تر شود و شما به حداقل چند ثانیه برای تمام کردن هر حرکت دایره‌ای احتیاج خواهید داشت. این ماساژ در آن ناحیه خاص گرما ایجاد می‌کند و شما باید بر آن تمرکز کنید. اگر گرما به میزان کافی در یک فرآیند ایجاد نشد، باید تکنیک ماساژ را دوباره چک کنید.
 • این ماساژ را ۲ تا ۳ دقیقه ادامه دهید تا بتوانید حداقل ۴۰ تا ۵۰ دایره با استفاده از کف دستتان بسازید.
 • این گام‌ها را برای بقیه بخش‌های بدن‌تان که تجمع چربی اضافه دارند، تکرار کنید.

موارد احتیاطی

ماساژ لاغری می‌تواند واقعا وسوسه‌انگیز باشد، اما باید مراقب موارد احتیاطی برای این ماساژ باشیم. اول اینکه فرد نباید تب، زخم و آسیب و التهاب پوستی دیگری داشته باشد. مورد بعدی اینکه زنان در اولین ماه‌های بارداری نباید این ماساژ را انجام دهند. مشکلات خونریزی، ایجاد لخته‌های خونی در رگ‌های خونی عمده و سایر بیماری‌های مسری، دیگر محدودیت‌های ماساژ لاغری هستند. بیماری‌های مهلک و تصادفاتی که  منجر به شکستگی و دررفتگی شده‌اند هم می‌توانند باعث خطرات بیشتری شوند. به همین دلیل برای استفاده از این متد، باید با احتیاط گام برداریم.

نکاتی در انجام ماساژ لاغری

البته که ماساژ راه حل معجزه‌آسا نیست، اما می‌تواند ظاهر شما را بهبود بدهد و به شما در کم کردن مقداری از چربی و سلولیت اضافه کمک کند، اما نه بدون سبک زندگی سالم و فعال. در اینجا چند نکته اضافی به شما می‌گوییم تا در طول درمان، بهترین ماساژ ممکن را داشته باشید و از تاثیرات آن بهره ببرید:

 • حتما ۲ تا ۳ بار در هفته این ماساژ را انجام دهید تا تاثیرات آن را ببینید.
 • آب زیادی بنوشید تا به سم‌زدایی بدنتان کمک کنید.
 • تا حد ممکن از مصرف شکر، کربوهیدرات سفید، چربی اشباع و الکل اجتناب کنید.
 • می‌توانید روغن‌های گیاهی مخصوصتان را با خود ببرید و به ماسور بگویید چند قطره از آن را به روغن اصلی مثل روغن بادام یا روغن گلیسیرین اضافه کند. موثرترین روغن‌ها برای کاهش وزن دارچین، زنجبیل، لیمو، گریپ فروت، پرتقال شیرین، مریمی، رازیانه و نعناع فلفلی هستند.

 

منابع:

https://www.instah.com/obesity/massage-really-effective-squeezing-body-fat/

https://www.bodysmart.ae/blog/slimming-massage-benefits/

https://www.justdalal.com/do-slimming-massages-really-work

http://beauty.icompare.sg/slimming/viewarticle/83

 

 

error: این محتوا محافظت شده است :)