درد پس از ماساژ درمانی موضوع بحث این مقاله است. ما می‌دانیم ماساژ درمانی، به احتمال زیاد باعث کاهش درد و تنش عضلانی می‌شود تا باعث ایجاد درد. اما شاید شما اخیرا سرویس دهندگان ماساژ خود را تغییر داده‌اید. شاید شما درخواست ماساژ ویژه‌ای داشته‌اید. شاید به دنبال نوع خاصی از ماساژ پس از تمرین شدید فیزیکی بودید. پس آن روز یا صبح روز بعد، متوجه شدید همه بدنتان درد می‌کند.

به طور کلی ماساژ درمانی بعید است که باعث ناراحتی شما شود. انواع مختلفی از روش‌های ماساژ به اندازه کافی عمیق عمل می‌کنند که تا پس از آن عضلات بهبود می‌یابند. با این حال، برخی از دلایل برای درد پس از ماساژ وجود دارد که می‌تواند شما را ناراحت کند، و شما می‌توانید با انجام چندین مورد در آینده کمتر احساس ناراحتی کنید.

شما یک ورزشکار هستید

افراد بسیار فعال ممکن است انواع مختلفی از ماساژ را درخواست کنند که به طور خاص از آنچه که انجام می‌دهند پشتیبانی می‌کند. ماساژ ورزشی و سایر خدمات مانند حمام یخ برای افزایش گردش خون، تسریع بهبود، محافظت در برابر سفتی و بیشتر طراحی شده‌اند. از آنجا که تمرین و ورزش شدید به فعالیت شدید فیزیکی نیازمند است، نگهداری و مراقبت‌هایی که بدن را در شرایط بالا نگه می دارد نیز می‌تواند لازم باشد.

درمانگران ماساژ ورزشی احتمالا بیشتر فشار عمیقتر را بکار می برند، به ویژه در مجیط‌هایی که فشار جسمی زیاد است. ماساژ درمانی همچنین مواد زائد متابولیک ایجاد شده در طول ورزش را از بین ببرد و این می‌تواند بافت‌ها را تحریک و ناراحت کند. درد پس از ماساژ میتواند به علت پردازش سموم توسط بدن باشد. با این حال، این پاسخی کاملا نرمال به ماساژ ورزشی است. در واقع، این نشان می‌دهد که بدن درمان خوبی را دریافت می‌کند.

شما قدرت تحملتان را دست بالا گرفته‌اید

افرادی که برای بار اول ماساژ می‌گیرند و یا در حال مشاهده کار یک ماسور جدید هستند، احتمالا بیشتر از سایرین در محاسبه محدودیت‌هایشان دچار قضاوت نادرست می‌شوند و به احتمال کمتر درباره ناراحتی پیرامون آن صحبت می‌کنند.

چه آنها تصور کنند که ماساژ، بسیار سبک و در سطح پوست خواهد بود یا اینکه به اشتباه تصور کنند ماساژ درمانی باید دردناک باشد تا موثر باشد، در هر حال بسیاری از افراد اصرار دارند که ” فشار زیادی” را می‌خواهند یا درمانگر به “حفاری” آنها بپردازد.

هر کدام از این درخواستها، اگر واقعا اولویت شما هستند، اشتباه یا نامناسب هستند. چیزی که به درمانگران ماساژ کمک می‌کند دانستن ایده و توقعی است که مشتریان دارند و نحوه ادامه دادن آن است. اما اگر متوجه شدید که پس از ماساژ همانند قبل از جلسه ماساژ احساس درد و ناراحتی بیشتری می‌کنید، این ممکن است نشان دهد که درمان فراتر از تحمل شماست.

درد پس از ماساژ :ماسور قدرت تحمل شما را زیاد تصور کرده است

متخصصان ماساژ آموزش دیده‌اند که “بافت” را بخوانند، توجه خاصی به مقاومت در ماهیچه‌ها و فاسیا و کاهش احساس تنش دارند. معمولا یک  ماساژ درمانگر تا حد مجاز بدن شما کار می‌کند، اما فراتر از آن نیست. اما اگر درمانگر احساس مقاومت نکند، به این ترتیب تنظیم نمی‌کند و یا قبل از اینکه بدن شما نسبت به آن اجازه بدهد عمیق‌تر عمل می‌کند. بافتها ممکن است آسیب‌های کوچکی ببینند که می‌تواند باعث درد بعد شود.

متخصصان ماساژ درمانی به طور کلی علاقه‌مند نیستند فشار را محدود کنند، آنها نگاه می‌کنند که مشتریان چقدر می‌توانند تحمل کنند، یا به هر دلیلی درمان را به چالش می‌کشند. اگر به طور حرفه‌ای می‌بینید همچنان برداشت اشتباه از تحمل شما وجود دارد و یا فراتر از سطح‌ای است که راحت هستید، اطمینان حاصل کنید که آنها از نگرانی شما آگاه هستند و در صورتی که درد بعد از جلسات شما همچنان ادامه یابد، یک درمانگر جدید پیدا کنید.

درد پس از ماساژ

کشش درد پس از ماساژ‌ عمیق را کاهش می‌دهد؟

هنوز دانش کلی وجود ندارد که کشش بعد از ماساژدرمانی یک عمل خوب است و ماساژ درمانگران حتی بعد از اکثر درمان‌ها حتی توصیه نمی‌کنند. در حالی که بعید است کشش به طور کامل از درد پس از ماساژ عمیق محافظت کند، می‌تواند راهی برای حفظ اثرات آرامش از درمان باشد.

چه کار میتوانید برای درد پس از ماساژ انجام دهید

اول، اجتناب از تصور اینکه یک ماساژدرمانی خوب باید دردناک باشد یا ماساژ‌ باید عمیق باشد تا موثر باشد. حتی هنگام ماساژ زمانیکه نیروی قوی منحصری را احساس نمی‌کنید، درمانگر ممکن است عمیق‌تر از آنچه فکر می‌کنید کار کند. به یاد داشته باشید وقتی که آرامتر شده‌اید، درد ماساژ را کمتر احساس می‌کنید.

برخی افراد درمان با فشار عمیق‌تر را ترجیح می‌دهند و از نقطه شیرین بین درد و خوشی لذت می‌برند. اگر شما اینگونه هستید، احساس خود را به ماساژدرمانگر خود بگویید و در طول درمان همواره ارتباط برقرار کنید. هنگام تنفس عمیق، تنش در بدن خود را کنترل کنید؛ تنفس به نرم شدن بافت‌ها کمک می‌کند، به طوری که ممکن است بهبود یابند. بعدا از یک بسته یخ در مناطق خاصی که درد می‌کنند استفاده کنید.

همیشه در طول جلسه مقدار فشار مورد نظر خود را چک کنید. شما در مورد میزان فشاری که می‌خواهید یا از آن لذت می‌برید قضاوت نخواهید شد هر بدن با بدن دیگر متفاوت است! اگر همچنان دردپس از ماساژ‌ را با یک ارائه دهنده ماساژ خاص تجربه می‌کنید، ممکن است خدمات این شخص به سادگی ناسازگار با نیازهای شما باشد. در نظر بگیرید که یک درمانگر دیگر پیدا کنید و چیز جدیدی را تجربه کنید.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه نمایید: https://varzeman.com/blog/

 

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)