ماساژ می‌تواند به آرام شدن‌ شما کمک کند. اما ماساژ درمانی می‌تواند بیش از ماساژ، برایتان مفید واقع شود. در ادامه شش مزیت ماساژ درمانی را می‌خواهیم با هم بررسی کنیم. این مزایا بسیار کلیدی و مهم هستند و پیشنهاد می‌شود حتما قبل از گرفتن هر گونه تصمیمی به آن‌ها توجه کنید.

مزیت ماساژ درمانی

مزیت ماساژ درمانی

اگر ۶ مزیت ماساژ درمانی که در اینجا مطرح شده را به خوبی بررسی کنید، مطمئنا ماساژ خوبی را دریافت می‌کنید.

 ۱) ماساژ، تمام آسیب‌های ناشی از نشستن را از بین می‌برد

آرون تاناسون، ماسور رسمی، حرکت‌شناس و صاحب شرکت ماساژ درمانی پالیولایف در تورانتو می‌گوید: «اکثر افراد، دچار نوعی تنش وضعیتی هستند». «اکثر مواقع، (این تنش) در شانه‌ها و گردن آشکار می‌شود.»
پشت‌میزنشین‌ها مراقب باشند. انواع پیشرفته‌تر تنش وضعیتی، «به‌شکل درد یا ضعف، در قسمت پایین پشت یا کفل آشکار می‌شوند، که به‌دلیل نشستن طولانی مدت به‌وجود می‌آیند.»

خوشبختانه، ماساژ، می‌تواند با عدم‌توازن ناشی از نشستن مقابله کند، یعنی، تا زمانی‌که ماساژ را در برنامه‌تان بگنجانید، می‌توانید شغل پشت‌میزی‌تان را حفظ کنید.

 ۲) ماساژ، درد عضلانی را تسکین می‌دهد

عضلاتتان کوفته شده‌اند؟ ماساژ درمانی می‌تواند، کمک کند. تاناسون می‌گوید: «مزیت ماساژ درمانی اینگونه است که گردش خون را افزایش می‌دهد و بهبود می‌بخشد. درست مانند وقتی که آرنج‌تان به میز می‌خورد و مالش دادن آن باعث تسکین درد می‌شود.»

پژوهشی در سال ۲۰۱۱ در سالنامه طب داخلی منتشر شد که نشان داد، ماساژ درمانی برای کمردرد مزمن، به‌اندازه دیگر روش‌های درمانی، مؤثر است.

۳) ماساژ، اضطراب و افسردگی را بهبود می‌دهد

تایسون می‌گوید: «تماس دست انسان، در موقعیتی امن، دوستانه و حرفه‌ای، می‌تواند بسیار التیام‌بخش و آرام‌بخش باشد.»
بنابر پژوهشی که در سال ۲۰۰۵ در مجله بین‌المللی عصب‌شناسی چاپ شد، آن دسته از زنان مبتلا به سرطان سینه، که سه بار در هفته ماساژ درمانی انجام دادند، اعلام کردند که کم‌تر احساس افسردگی و خشم می‌کردند.

و تحقیقی دیگر که در مجله آکادمی روانپزشکی کودک و نوجوان آمریکا چاپ شد، نشان داد، بیماران افسرده و مضطرب، پس‌از انجام ماساژ، آرام‌تر و سرحال‌تر شدند و میزان استرس‌شان کاهش یافت.

۴) ماساژ، باعث بهبود خواب می‌شود

مزیت ماساژ درمانی اینگونه است که علاوه‌بر این‌که باعث خوابی راحت می‌شود، به افرادی که دچار بی‌خوابی هستند، نیز کمک می‌کند به‌خوبی استراحت کنند.
لیزا ماری دی میراندا، ماساژ درمان‌گر رسمی و حرکت‌شناس در شرکت ماساژ درمانی پالیولایف، می‌گوید: «ماساژ، در کسانی که دوره‌های شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی را می‌گذرانند، باعث تمدد اعصاب و بهبود خواب‌شان می‌شود.»

هم‌چنین، بنابر پژوهشی که دانشگاه وارویک انجام داد، ماساژ، به بیشتر خوابیدن، کم‌تر گریه کردن و کاهش استرس نوزادان کمک می‌کند.
دو میراندا می‌گوید: «اکثر ماساژ درمان‌گران رسمی، می‌توانند نوزاد را ماساژ دهند». اگر والدین بخواهند خودشان، نوزاد را ماساژ دهند، به‌طور طبیعی این کار را انجام می‌دهند. «درواقع، روش خاصی برای این کار وجود ندارد. هر کاری که معمولاً والدین برای آرام کردن نوزاد‌شان انجام می‌دهند، می‌تواند مؤثر واقع شود».

۵) ماساژ، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند

massage- مزیت ماساژ درمانی

پژوهشی در سال ۲۰۱۰ در مجله پزشکی داروهای جایگزین و مکمل منتشر شد که نشان داد، ماساژ، تعداد گلبول‌های سفید خون (که نقش مهمی در مقابله با بیماری ایفا می‌کنند) را در بیمار افزایش می‌دهد. علاوه‌برآن، دو میراندا می‌گوید: «ماساژ، سیستم ایمنی افراد مبتلا به HIV را تقویت می‌کند».

۶) ماساژ، سردرد را تسکین می‌دهد

دفعه بعد که دچار سردرد شُدید، سعی کنید برای انجام ماساژ نوبت بگیرید. دو میراندا می‌گوید: «ماساژ، تعداد دفعات و شدت سردردهای تنشی را کاهش می‌دهد».

پژوهشی که در دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام شد، نشان داد تنها، یک جلسه ماساژ درمانی، بلافاصله بر درد بیمارانی که دچار سردرد تنشی مزمن هستند، تأثیر می‌گذارد.
تمامی مزیت ماساژ درمانی را در قالب یک مقاله بررسی کردیم. امیدواریم که شما با کمک آن‌ها بتوانید ماساژ خوبی را دریافت کنید.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)