یک دونده باید ماساژ را به عنوان جزءیی ضروری در برنامه ورزشی خود داشته باشد. این فصل اوج تمرینات دو ماراتن است و عضلات ما با فکر به آن هم درد می‌گیرد. این که آیا شما برای یک رویداد تمرین می‌کنید و یا عاشق دویدن در جاده‌ها هستید فرقی نمی‌کند، ماساژ باید جزء ضروری از هر نوع دویدن و برنامه بازیابی هر دونده‌ای باشد. علاوه بر اینکه به سادگی احساس خوب بودن را منتقل می‌کند، می‌تواند روند بهبودی را تسهیل کند و سرعت بخشد و درد را کاهش دهد.

بهترین نوع ماساژ برای یک دونده

اما با تمام گزینه‌های موجود، بهترین نوع ماساژ برای یک دونده چیست و چه زمانی موثر است؟ پاسخ به این سوال به اهداف، روال و بدن منحصر به فرد شما بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، ماساژ عمیق‌تر، طولانی‌تر است که بدن برای بازیابی و پاسخ دادن – درست مثل تمرین. بدین معنا است که برنامه ریزی ماساژ شما به معنای داشتن چندین روز بین تمرینات شدید و ماساژهای شدید مانند ماساژ بافت عمیق است. اما شما می‌توانید شکاف را با سایر تکنیک های ماساژ که بدن و ذهن شما را در حالت اوج قرار می‌دهد، ببندید.

 

دونده

ماساژ ورزشی برای یک دونده

ماساژ ورزشی بافت نرم- از جمله تاندون‌ها، رباط‌ها، عضلات، و فاسیا- به طور هدفمند برای جلوگیری یا بهبود آسیب های ورزشی، باعث می‌شود که آن به ویژه برای دونده‌ها مفید باشد. همچنین می‌تواند انعطاف‌پذیری، کارایی و عملکرد کلی فیزیکی را افزایش دهد و احتمال آسیب‌های آینده را کاهش دهد.

زمان مناسب : از آنجا که ماساژ ورزشی به طور خاص برای مسائل ورزشی طراحی شده است، می‌تواند برای قبل یا بعد از رویداد ورزشی مناسب باشد، ماساژ برای یک دونده یا ورزشکار  می‌تواند به عنوان یک برنامه منظم بازیابی و نگهداری، و یا به عنوان یک درمان مقطعی طراحی شود. با این حال، ضروری است که شما از قبل درمانگر خود را از برنامه آموزشی/ رویداد ورزشی خود مطلع کنید تا بتوانند برای شما مفیدترین روش را فراهم کند.

ماساژ بافت‌های عمیق یک دونده

ماساژ بافت عمیق می‌تواند به اندازه ماساژ ورزشی به همان اندازه شدید باشد، هرچند تمرکز کمتری روی اثرات خاص فعالیت ورزشی دارد. این تکنیک به طور گسترده‌ای به بافت، عضلات و فاسیای سطحی می‌پردازد، اما برای اصلاح عضلات سفت و بازشدن “گره عضلانی” که می‌تواند گردش خون را مختل کند، باعث التهاب و محدودیت حرکت شود، فشار کافی  را وارد می‌آورد.

زمان مناسب : به دلیل شدت ماساژ بافت عمیق، بهتر است چند روز قبل و بعد از یک رویداد ورزشی از آن اجتناب کنید. بدن شما نیاز به زمان دارد تا درمان شود – هم پس از ماساژ بافت عمیق با شدت و هم در طول تهاجم عضلانی بعد از ماراتن.

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی شیوه‌ای ملایم‌تر با هدف کاهش استرس کلی بدن است. آن در زمان طولانی با حرکت سیال و انواع فشارهای مختلف برای آزاد کردن تنش عضلانی و افزایش جریان خون به کار می‌رود. ماساژ سوئدی برای کمک به شما در آرام شدن، بازیابی انرژی و ایجاد اعتماد‌به نفس ایده آل است.

زمان مناسب : ماساژ سوئدی یکی از بهترین ماساژها برای یک دونده است که برای استفاده به صورت مرتب و هفتگی ایده‌آل است. این به اندازه کافی برای مدیریت نیازهای بازیابی مداوم شما متمرکز و قوی است و فشار عضلانی بیشتری را تحمیل نمی‌کند. در روزهای قبل از یک رویداد یا به عنوان یک ابزار بازیابی پس از تمرینات سخت، زمانی که می‌خواهید به ماهیچه‌های خود استراحت دهید و به بازیابی آنها کمک کنید می‌توانید از این نوع ماساژ استفاده کنید.

 

 

اما متوقف نشوید …

هر دونده می‌داند که کشش منظم برای بازیابی و پیشگیری از آسیب ضروری است. اما آیا می‌دانستید که اگر واقعا به درستی انجام نشود، می‌تواند بازگشتی به عقب باشد؟ کمک گرفتن از یک فرد در کشش- سلاح مخفی تمرینات ماراتن است. ورزمان به ورزشکاران کمک می‌کند تا همان کششی را که آن‌ها طرفدارش هستند را به آنها ارائه بدهد تا دامنه حرکتی و انعطاف‌پذیری آنها افزایش پیدا کند و موقعیت آن‌ها بهتر شود. همچنین به پیشگیری صدمات  افزایش جریان خون و اکسیژن لازم برای عضلات  و موارد دیگر کمک می‌کنند

 

حالا بیرون بروید و خط پایان را مانند یک قهرمان ببینید.

 

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید: https://varzeman.com/blog/

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)