ماساژ مردان، می‌تواند یک هدیه برای سلامتی همسر شما باشد. در حالی که اغلب دلایل زیادی برای استفاده از ماساژ وجود دارد، بسیاری آن را لوکس می‌دانند. این مورد دیگر نیست، و مطالعات پزشکی نتیجه گرفته است که افزودن ماساژ به برنامه شلوغ خود چیزی است که سلامت شما را در دراز مدت بهبود می‌بخشد.

مورد علمی برای ماساژ

یک مطالعه اخیرا انجام شده توسط مجله آموزشی ورزشی نشان داد که ماساژ مردان پس از تمرین ورزشی می‌تواند تا ۳۰٪ درد را کاهش دهد. سطح هورمون استرس کورتیزول پس از یک ماساژ تا ۳۱٪ کاهش یافته، در حالیکه سطح هورمون‌هایی مانند دوپامین و سروتونین که احساس خوب ایجاد می‌کنند تقریبا ۲۸٪ افزایش می‌یابد.

این گزارش اضافه کرد که با گذشت زمان، ماساژ کمک می‌کند تا دامنه حرکت خود را افزایش دهید و سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می‌کند. همچنین کاهش‌دهنده استرس شناخته شده است و سطح استرس بالا وقتی که به سلامت کلی شما مرتبط شود، بیشتر و بیشتر نگران کننده است. پیدا کردن راهی برای کاهش استرس یک جزء بسیار مهم سلامتی است و ماساژ این کار را به خوبی هر چیز دیگری انجام می‌دهد.

دلیل اینکه چرا مردان نیاز به ماساژ دارند

در حالی که این مزایا برای هر دو جنس است، ماساژ در میان مردان بیشتر محبوب به نظر می‌رسد. تعداد مرادنی که از ماساژ استفاده می‌کنند در سا‌ل‌های اخیر افزایش دوبرابری داشته است.

لبرون جیمز فردی که ۱۵ فصل در NBA بازی کرده است، از ماساژ روزانه برای بازیابی آسیب‌های بسکتبال NBA طبق نظر مربی خود استفاده می‌کند. اکثر بازیکنان NFL ماساژ را به عنوان بخشی از درمان‌های بهبودی خود دریافت می‌کنند. بهترین ورزشکاران در جهان آن را دریافت می‌کنند و بنابراین شما نیز باید از آن استفاده کنید.

در اینجا پنج دلیل دیگر وجود دارد که چرا مردان نسبت به گذشته بیشتر ماساژ دریافت می‌کنند.

۱٫ مردان به سلامتی خود بیشتر هوشیار شده‌اند

جمله کلیشه‌ای که مرد کسی است که فقط می‌خندد و تحمل می‌کند، تبدیل به چیزی متعلق به گذشته شده است. اکنون احتمال اینکه مردان درد خود را اذعان کنند بیشتر است و یک ماساژ آرام‌بخش می‌تواند به کاهش استرس ناخواسته و کاهش فشار خون آن‌ها کمک کند.

۲٫ مردان اغلب استرس خود را نشان نمی‌دهند

استرس می‌تواند موجب درد، کمبود خواب و حتی تنش بی‌رویه در خانواده شود. ماساژ می‌تواند به بهبود دو مورد اول کمک کند … و همچنین تاثیر مثبتی بر روی سومی نیز داشته باشد.

۳٫ مردان می‌توانند از ماساژ ورزشی بهره‌مند شوند

برای مردانی در ۳۰ سالگی و ۴۰ سالگی، که هنوز هم مانند ۲۰ سالگی خود کار می‌کنند، ماساژ ورزشی می‌تواند به زمان بازیابی کمک کند و با پیشگیری از آسیب‌های آینده کمک کننده باشد. این برای افرادی که می‌خواهند در سن مناسب خود باقی بمانند بسیار مهم است.

۴٫ ماساژ مردانی که بیشتر در شغل‌های فیزیکی کار می‌کنند

ماساژها اسید لاکتیک را آزاد می‌کنند و به آرام کردن عضلات کمک می‌کنند، ماساژ مردان مناسب برای مردانی که در کارهای فیزیکی سخت و پرزحمت کار می‌کنند. همچنین می‌تواند دردهای بعدی را محدود کند که ممکن است مانعی باشد برای اینکه از کار کم کنید. آن چیزی که در مورد ماساژ عالی است این است که؛ آنها به کاهش درد کنونی کمک می‌کنند در حالی که بازگشت آن را در آینده محدود می‌کند.

۵٫ مردان زمان زیادی را در جاده صرف می‌کنند هم رانندگی و هم مسافرت هوایی

حرکت شدید می‌تواند منجر به درد گردن و پشت شود، چیزی که ماساژ مناسب آن است. یک ماساژ بافت عمیق برای کسی که زمان زیادی را صرف جاده می‌کند و مسائل مربوط به گردن و پشت را دارد، عالی خواهد بود.

مسلما ماساژها آرامش‌بخش هستند و احساس عالی می‌دهند، اما ماساژها در کنار بسیاری از مزایای بهداشتی دیگر که به همراه دارند همچنین برای کاهش استرس و جلوگیری از آسیب‌های بعدی کار می‌کنند. مردان در نهایت متوجه آنچه آنها از دست داده‌اند می‌شوند.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید : https://varzeman.com/blog/
Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)