همیشه و در هر کسب و کاری، شیوه‌های خاصی فراگیر می‌شوند و باز از یاد می‌روند.
به عنوان مثال، MarketResearch.com می‌گوید که مردم کانال‌های غیر سنتی‌تر را برای رسیدن به هدف کاهش وزن انتخاب می‌کنند. در میان برنامه‌های تجاری که برای کاهش وزن افراد ارائه می‌شود، گاهی برنامه‌های پزشکی هم راه خود را به این عرصه باز می‌کنند و مردم از آن‌ها هم استفاده‌هایی می‌کنند.
دانستن این نوع از اطلاعات، ارائه‌دهندگان خدمات را قادر می‌سازد تا به آن‌چه مشتری‌ها تمایل دارند بیش‌ترین توجه را داشته باشند، و این موضوع باعث می‌شود آن‌ها در بهترین موقعیت ممکن قرار بگیرند تا به مشتری‌ها آن‌چه را که می‌خواهند و نیاز دارند، ارائه بدهند.
در ماساژ درمانی هم، این شامل درک بهترین تکنیک‌های ماساژ در سال ۲۰۱۸ است که پنج تکنیک از بهترین‌ها در این‌جا ارائه می‌شود.

بهترین تکنیک‌های ماساژ

بهترین تکنیک‌های ماساژ

با دقت به بهترین تکنیک‌های ماساژ بپردازید تا بتوانید به عنوان ماسور کار خود را به درستی انجام داده و به عنوان مشتری نیز اطلاعات خوبی داشته باشید.

۱- آزادسازی بافت همبندی عضلانی (Myofascial Release)

physical- بهترین تکنیک‌های ماساژ

سیستم فاشیال (بافت همبندی) بدن مواد غذایی و اکسیژن را به سلول‌ها می‌رساند، پس اگر بافت همبند مشکلی داشته باشد آثار آن در سطح سلولی حس می‌شود و نتیجه‌ی نهایی آن فقدان متابولیسم، تنفس سلولی، حذف سلولی و فقدان جریان لنفاوی خواهد بود. همه‌ی این‌ها منجر به افزایش سردردها، درد و مشکلات فیزیولوژیک می‌شود. همچنین، روی سیستم ایمنی بدن هم اثرات منفی می‌گذارد و راه ورود بیماری‌ها را باز می‌کند. از آن‌جا که مشکلات فاشیال در آزمایش‌های استاندارد پزشکی مشخص نمی‌شوند، به اشتباه تشخیص داده می‌شوند و این خیلی مشکل بزرگی است، چون این مسائل ایجاد فشاری برابر با ۲۰۰۰ پوند بر اینچ مربع می‌کنند.

با این حال، ماساژ تراپیست‌ها می‌توانند با درگیر شدن با دیواره‌ی کلاژنی به مدت حداقل ۳ تا ۵ دقیقه، آن فشار را آزاد کنند و این باعث می‌شود که به طور موثرتری به محدودیت‌ها و مشکلات عمقی‌تر دسترسی پیدا کنند. این خود یکی از بهترین تکنیک‌های ماساژ است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

۲- کشش

stretching- بهترین تکنیک‌های ماساژ

کشش یکی دیگر از بهترین تکنیک‌های ماساژ است که بسیار استفاده می‌شود، اما اکثر افراد ترجیح می‌دهند از این بخش بسیار مفید در برنامه‌ی خود چشم‌پوشی کنند. علاوه‌ بر ایجاد حس آرامش سریع به واسطه‌ی آزادسازی تنش و درد، خیلی از افراد هم متوجه شده‌اند که کشش، به افزایش محدوده‌ی حرکتی هم کمک می‌کند و حس عمیق آرامش را به ارمغان می‌آورد.

اما آن‌چه در مورد کشش منحصربه‌فرد است این است که کشش، به معنای واقعی کلمه همه‌ی قسمت‌های بدن را تحت تأثر قرار می دهد.
زمان گذاشتن برای کشش آرام و اصولی، از بافت همبند و عضلات گرفته تا تاندون‌ها، رباط‌ها و اعصاب، باعث می‌شود که تغییرات بلندمدت در این مناطق ممکن شود و آثار این روش شروع شود.

۳- ماساژ بافت عمیق

deep massage- بهترین تکنیک‌های ماساژ

با وجود مراجعان زیادی که بسیار تمایل دارند از ماساژ بافت عمیق استفاده کنند، دست‌های ماسور ممکن است آسیب ببیند. پس واقعاً لازم است تکنیک خوبی را توسعه دهیم که هنگامی که دارید به مراجعان کمک می‌کنید بدنشان رها شود، میزان استرس را روی بدن خود شما کاهش دهد.

به عنوان مثال، این به شما کمک می‌کند تا به جای این‌که هنگام کار روی عضلات مراجع، به عضلات و ماهیچه‌های خودتان تکیه کنید، از وزن بدنتان استفاده کنید. اگر امکانش هست، برای ماساژ از یک میز یا تختی استفاده کنید که آن‌قدر پایین بیاید که بتوانید از وزنتان بیش‌ترین استفاده را کنید، و نگران این نباشید که دارید از ساعد و بازوهایتان بیش‌ترین کار را می‌کشید.

کشش عضلات و داشتن مراجعی که آرام و عمیق نفس می‌کشد یکی دیگر از راه‌های عمق تأثیر بدون کار سخت‌تر است. به علاوه، شما لایه به لایه کارتان را انجام دهید و به جای این که صرفاً روی نقطه‌ای تمرکز کنید که مراجعتان بیش‌ترین درد را احساس می‌کند، به دنبال مناطقی باشید که مشکل دارند.

۴- چسب‌زنی (Taping)

tapping - بهترین تکنیک‌های ماساژ

ممکن نیست که رویدادهای ورزشی یا فعالیت‌های بدنی کسی را تماشا کنید ولی متوجه چسب‌های رنگی که جای‌جای بدن ورزشکاران است نشوید. چسب‌های کینزیولوژی در ستینگ‌های ماساژ بسیار موثر هستند، چون منجر به رهایی از درد، بهبود ژست و وضعیت اندام‌های بدن، افزایش کارکرد عضلات و افزایش محدوده‌ی حرکتی، و عملکرد و بازده بهتر می‌شوند.

چسب‌زنی یکی از بهترین تکنیک‌های ماساژ است که این قابلیت را دارد که در رابطه با بیومکانیک و نوروپاتی (آسیب‌های عصبی) مراجع، تغییرات مثبتی ایجاد کند. در برخی موارد، چسب‌زنی به سادگی می‌تواند آگاهی از وضعیت قرارگیری و/یا عملکرد بدن را که استفاده از چسب آن را ایجاد کرده، افزایش دهد و همین، مزیت این روش است.

۵- ماساژ طبی

medical massage- بهترین تکنیک‌های ماساژ

اکثر مراجعان در ستینگ‌های پزشکی مثل بیمارستان‌ها ماساژ دریافت می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند از درد رها شوند و وضعیت بهبودی آن‌ها را هم بهبود می‌دهد و همچنین منجر به ایجاد اعتماد بیش‌تر به ماسور می‌شود.

همچنین، ارائه‌ی خدمات ماساژ در مراکز پزشکی به مراقبان بیماران این توانایی را می‌دهد که به آسانی و به طور موثری با هم کار کنند، و همین، باعث می‌شود بهترین سطح از خدمات و مراقبت برای افراد فراهم شود.
ماساژ طبی فقط برای مراجعان مفید نیست، بلکه خیلی از مراقبان و ارائه‌دهندگان خدمات مراقبتی به افراد هم متوجه مزایای آن برای خود شده‌اند.

ماساژ طبی در بسیار از مشکلات، از کمردردهای ناشی از کار در طول مدت روز گرفته تا درد و ناراحتی‌های ناشی از کارهای بیشماری که ارائه‌دهندگان خدمات مراقبتی باید برای مراجعان فراهم کنند – مثل جابه‌جایی مراجعان و بردن آن‌ها به این طرف و آن طرف و قرار گرفتن در پوزیشن‌های نامناسب برای ارائه‌ی درمان – می‌تواند بسیار مورد نیاز و کمک‌کننده باشد.

به عنوان یک ماسور، این مقاله به شما کمک می‌کند از آخرین و بهترین تکنیک‌های ماساژ باخبر باشید و می‌توانید خدماتی را به مراجعانتان ارائه دهید که بیش‌ترین تمایل را به آن‌ها دارند.

در سال ۲۰۱۸ باید چیزهای بیش‌تری در مورد آزادسازی بافت همبند عضلانی، کشش، اجرای ماساژ عمیق به شیوه‌ای درست و ایمن، چسب‌زنی کینزیولوژی و اهمیت ماساژ طبی بدانید. در این تکنیک‌ها مهارت پیدا کنید؛ به این ترتیب، نه تنها مراجعانتان بهره‌مند می شوند بلکه مهارت‌های شما هم بهتر خواهد شد.

 

برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه نمایید: https://varzeman.com/blog/

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)