در روزهای قبل از به وجود آمدن آسپرین، پدهای گرمایشی و استخر آب گرم، انسان ها بدن های زخمی خود را با روش قدیمی نظیر ماساژ درمانی می کردند. هنگامی که یکی از زانوهای انسان غارنشین پیچ می خورد او برای درمان آن را ماساژ می داد.
در بسیاری از موارد، ماساژ معمول ترین درمان طبیعی است. لمس قسمتی از بدن که درد دارد یک امری غریزی است مانند فرار از خطر یا خوردن به هنگام گرسنگی. کارشناسان می گویند که ماساژ؛ تفاوتی ندارد! ابتدایی ترین یا پیشرفته ترین حالت آن، می تواند یک شفا دهنده قوی باشد. ماساژ مسیر زیادی را از قرن های اخیر گذرانده است اما آیا می‌دانید بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی چیست؟

بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی

بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی

بله! ماساژ درمانی نیز دارای تکنیک است. به همین دلیل می‌خواهیم در این مقاله به بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی بپردازیم تا شما گزینه مورد نظر را به درستی انتخاب کنید.

ماساژ سوئدی

swidish massage- بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی

ماساژ سوئدی یکی از بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی است که از ضربه های آرام، پشت سر هم و پیوسته در تمامی بدن استفاده می کند و باعث تسکین عضلات و سست شدن مفصل هایی که درد دارند می شود. ماساژ دهنده های سوئدی از پنچ ضربه پایه ای استفاده می کنند که هر کسی می تواند آن ها را بیاموزد و از آن برای خود و دیگران استفاده نماید. این پنج حرکت شامل لمس آرام (ضربه زدن)، پرتیسیج (عضله ها به آرامی گرفته می شود و حرکت داده می شود)؛ اصطکاک (انگشت شست و نوک انگشتان در ضخیم ترین بخش عضلات به صورت عمقی کارمی کنند)؛ ارتعاش (ضربه های تند) و فشار (انگشت ها روی عضله فشار وارد می کنند یا به روی آن کشیده می شوند) سپس سطح مورد نظر به مدت چند ثانیه تکان داده می شود.

ماساژ بافت‌های عمیق

deep tissue- بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی

ماساژ بافت های عمیق یکی دیگر از بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی است که تنش های مزمنی را در عضلاتی که زیر سطح بدن شما قرار دارد وارد می کنند. شما پنج لایه عضله در پشت بدن خود دارید اگر چه ماساژ سوئدی ممکن است در چند لایه ابتدایی کمک کننده باشد ولی به طور مستقیم برای لایه های زیرین مناسب نیست. روش های مخصوص عضله های عمیق معمولا شامل ضربه های آرام، فشار مستقیم یا حرکات مالشی که در طول عضلات حرکت می کند. ماساژ دهنده ها از انگشت ها، شست یا گاهی آرنج خود جهت اعمال فشار لازم استفاده می کنند.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی برای کمک به تمرین بهتر قهرمان های جهانی استفاده می شود که جزء بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی است. این تکنیک ها مشابه ماساژ سوییسی و بافت های عمیق است اما گرین می گوید که ماساژ ورزشی برای القای نیازهای خاص ورزش کاران ساخته شده است. اعمال قبل از ماساژ می تواند به منظور گرم کردن عضلات و بهبود جریان خون قبل از رقابت استفاده شود اما می تواند جهت افزایش انرژی یا ایجاد آرامش یک ورزشکار استفاده شود و به او کمک کند تا روی رقابت خود تمرکز نماید. ماساژ بعد از رقابت می تواند خستگی را از تن ورزشکار خارج نماید و باعث ریکاوری بهتر شود.

ماساژ عصبی عضلانی

ماساژ عصبی عضلانی حالتی از ماساژ عمقی بافت است که به عضله های فرد اعمال می شود. به منظور افزایش جریان خون و کاهش درد و آزاد کردن فشار روی عصب ها ناشی از مجروحیت عضله ها و دیگر بافت ها از آن استفاده می شود.
ماساژ عصبی عضلانی کمک می کند تا نقطه های خاصی از عضله های را تحت تاثیر قرار دهد، کشش های عضلانی را که می تواند درد را به قسمت های دیگر بدن منتقل کنند آزاد کند. بهبود کشش عضلانی در یک قسمت از عضله های پشتی می تواند باعث از بین رفتن درد در شانه یا کاهش کمر درد شود.

رولفینگ

rolfing- بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی

رولفینگ برای تعلیم وضعیت مناسب بدن شما جزء بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی است. در صورتی که در بدن شما مشکلی وجود داشته باشد بیننفلد می گوید ممکن است باعث مشکلات زیادی در سلامت نظیر  پشت درد، سر درد و درد مفاصل شود. رولفینگ با کار کردن روی بافت عضلانی، بافت های متصلی که اطراف عضله های شما قرار دارند و باعث نگه داشتن بدن شما می شود، به دنبال شکل دهی و صاف کردن بدنتان شود. ۱۰ جلسه برنامه رولفینگ سر تا پا برای بهبود درد استفاده می شود بیننفلد می گوید که تکنیک های جدیدی که دست و آرنج درمان گر را به کار می گیرند کاملا قابل تحمل هستند و به همان اندازه در بهبود وضعیت بدن شما موثر هستند.

هلر وورک

هلر وورک (HELLERWORK)  شاخه ای از رولفینگ است که بخش باز آموزی ذهنی و حرکتی را بخش فیزیکی اضافه می کند. در یک سری ۱۱ جلسه ای شما دستورالعمل های از بین بردن عادت های بد وضعیتی بدن را آموزش می دهد و روی ماساژی انجام می دهد که روی بازگشت عضله ها و دیگر بافت ها به وضعیت مناسب خود تمرکز دارد. نتیجه می تواند چشم گیر باشد. بیننفلدمی گوید: «گاهی اوقات ما می توانیم تا حد زیادی فاصله های بین مفصل ها را تا اندازه سه چهارم اینچ بلند تر از نقطه قبل افزایش دهیم».

درمان جمجمه‌ای

درمان جمجمه ای (CRANIOSACRAL) یکی دیگر از بهترین تکنیک‌های ماساژ درمانی است که روی جمجمه و ستون فقرات تمرکز دارد. درمان گران از فشارهای بسیار ملایم کمتر از وزن سکه پنج سنتی برای استخوان ها، پوست و مایع های که از جمجمه و ستون فقرات مراقبت می کند، استفاده می کند. به لحاظ تئوری می توان گفت که این کارها تنش ها را کاهش داده  و هر گونه آسیب فیزیکی که ممکن است از سال های پیش در سر خود داشته اید را خنثی کند.

ASTON-PATTERNING

ASTON-PATTERNING دیگر شاخه رولفینگ است که برای آموزش مردم به منظور حفظ هماهنگی بهبود یافته که ازطریق رولفینگ بدست می آید، توسعه داده شده است. این روش از بازآموزی حالت بدن و تمرکز روی روش های تناسب فیزیکی اندام استفاده می کند.

FELDENKRAIS

FELDENKRAIS با توجه به رفتار، حالت و حرکت های مختلف بدن هر فرد انجام می شود. تمرین دهندگان به دنبال آموزش الگوهای حرکتی ایده آل در جلسه های آرام، ملایم و تمرین مانند به مشتریان خود هستند. این تمرین شامل ماساژ ملایمی است که برای آموزش به فرد برای گسترش محدوده حرکتی طراحی شده است. بیننفلد می گوید که اغلب برای بیماران سکته مغزی یا حوادثی که باعث می شود که فرد حرکت خود را از دست بدهند، مفید است.

TRAGER

TRAGER   از ماساژ ملایم و آرام استفاده می کند تا به کمک آن الگوهای مضر وجود در بدن را آزاد کند. اگر در کودکی شانه چپ‌تان مجروح شود شما هنوز هم می توانید آن را پایین تر از شانه راست خود نگه دارید و بدن خود را از حالت تعادل خارج نمایید. درمانگران از روش های بسیار سبک و آرام و بی نظیری استفاده می کنند که بر خلاف ماساژ سنتی سوئدی است. ایده این است که مردم را بیشتر از بدن خود آگاه سازند، به ویژه این که آن ها چگونه حرکت می کنند و خود را نگه می دارند. به دلایلی آزاد سازی فیزیکی مردم باعث می شود  که آن ها را از آسیب های احساسی مرتبط با مجروحیت قبلی آزاد سازیم.

Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)