در دهه گذشته، محبوبیت حجامت به طرز چشمگیری در افزایش یافته است، همانطور که کبودی‌های حلقه‌ای مانند قابل توجهی در تعداد زیادی از افراد مشهور و ورزشکاران مشهود است. ماساژ درمانی ممکن است حجامت را برای افزایش عملکرد ورزشی، افزایش سلامت کلی، پرداختن به مشکلات اسکلتی عضلانی، و هدف طب سوزنی یا نقاط مریدین طب سوزنی پیشنهاد کند- مزایای بالقوه حجامت بسیار است.

این روش طب سنتی چینی شباهتهای زیادی با طب فشاری، طب سوزنی و gua sha دارد که همگی برای تعادل و تسهیل جریان chi از مداخلات جسمی استفاده می‌کنند. با این حال، همانطور که حجامت در Ebers Papyrus، قدیمی‌ترین متن پزشکی در جهان ذکر شده است، مصریان باستان شاید اولین کسانی بودند که از حجامت استفاده می‌کردند. به طور خلاصه، این شیوه مدرن امروزی به اولین سوابق پزشکی باز می‌گردد و استفاده از آن در بسیاری از فرهنگ‌ها حمایت می‌شود.

پزشکان سنتی چینی از فشار خلاء برای درمان فشارهای عضلانی، درد و ناراحتی‌های تنفسی استفاده کرده‌اند. امروزه، درمانگران حجامت با استفاده از پمپ‌های دستی، هوا را از لیوان‌های شیشه‌ای بیرون می‌کشند، اگرچه روش سنتی که شامل گرم کردن لیوان‌ها است، ممکن است هنوز هم مورد استفاده قرار گیرد.
هنگامی که لیوان‌های مخصوص گرم می‌شوند و روی پوست قرار می‌گیرند، هوا داخل آن‌ها منبسط می‌شود و خالی می‌شود. با خنک شدن فنجان، مکش ایجاد می‌شود و این مکش فنجان‌ها را محکم در برابر پوست نگه می‌دارد، از ورود هوا و کشیدن پوست به داخل فنجان، کشش و شل شدن بافت‌ها جلوگیری می‌کند. مانند gua sha، حجامت خون را به سطح بدن می‌رساند و باعث ایجاد واکنش‌های هورمونی می‌شود که باعث تحریک بهبود و مبارزه با التهاب می‌شود.
دکتر برنت باوئر، مدیر برنامه پزشکی مکمل و یکپارچه کلینیک مایو، ماهیت دوگانه این روش سنتی را برجسته می‌کند و می‌گوید باید استفاده از روش‌های درمانی را که در آزمون زمان بوده‌اند در نظر بگیریم اما صرفاً به دلیل قدمت آنها از آن‌ها استفاده نکنیم. برخی از معالجات سنتی و مکمل توسط پزشکان معاصر کم ارزش تلقی شده‌اند، اما بسیاری دیگر توسط تعدادی از پزشکان و دیگر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی تأیید شده‌اند.

حجامت چه علائمی را درمان می کند؟

مصریان از حجامت برای درمان درد، سرگیجه، تب و چرخه قاعدگی نامنظم یا دشوار استفاده می‌کردند. آنها همچنین از آن برای تحریک اشتها و سرعت بخشیدن به روند بهبود طبیعی بدن استفاده کردند.
امروز، ما می‌دانیم که حجامت چسبندگی‌های عضلانی را آزاد می‌کند، بافت‌های نرم را شل می‌کند (بنابراین می‌تواند سموم را آزاد کند و بافت‌ها سریعتر بهبود یابند) و سیستم لنفاوی را تحریک می‌کند.
افراد از حجامت برای درمان انواع ناراحتی‌ها استفاده می‌کنند ، از جمله:
  •  احتقان، برونشیت و آسم
  •  اختلالات ایمنی
  •  بیماری‌های گوارشی
  •  میگرن
  •  افسردگی

چی (chi) چیست؟

چی (همچنین “کی” و “چی”) یک مفهوم بسیار مورد بحث است. این کلمه به انرژی زنده در همه ما، موجودات زنده دیگر و دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم اشاره دارد.
امروزه محققان علمی به تازگی مشاهده مظاهر فیزیکی نیروی حیات معروف به چی را آغاز کرده‌اند. شین لین، استاد بیولوژی و بیومکانیک بیولوژیکی در ایالت کالیفرنیا (و پزشک سطح بالای تای چی) از دستگاه‌های برش برای اندازه‌گیری گرما، برق و فوتون‌های ساطع شده توسط بدن در طی تمرینات مختلف تای چی استفاده می‌کند.

افزایش محبوبیت در سالهای اخیر

در طول بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو، بسیاری از ورزشکاران ایالات متحده برای بهبود زمان ریکاوری خود بین مسابقات و جلسات تمرین از حجامت استفاده کردند. مایکل فلپس و ناتالی کاگلین شناگران المپیک چند برنده مدال گزارش دادند که از حجامت برای بهبود عملکرد خود استفاده می‌کنند و از آن زمان به نمادی از احیای حجامت تبدیل شده‌اند. الکساندر نادور، ژیمناست المپیک، گفته است که موثرترین راز سلامتی و تناسب اندام خود را حجامت می‌داند.

حجامت

تعدادی از بازیگران و افراد مشهور دیگر که کبودی‌های حجامت در آن‌ها مشاهده شده است در مورد استفاده از این روش برای حمایت از تناسب اندام و بهزیستی صحبت کرده‌اند. این استفاده زیاد از حجامت باعث شده است که بسیاری از افراد از ماساژ درمانگر خودر در مورد ترکیب این درمان محبوب با جلسات ماساژ درمانی خود بپرسند. کریس مارتین، گوینت پالترو، جنیفر آنیستون، کلی اوزبورن و ویکتوریا بکهام همگی به صورت قهرمانی ورزش می‌کنند و این روش درمانی سنتی را ترویج می‌کنند.

تفاوت حجامت مدرن و سنتی چیست؟

پزشکان ایالات متحده ممکن است تمایل به استفاده از حجامت به عنوان یک درمان مستقل داشته باشند، در حالی که پزشکان طب سنتی چینی به طور معمول از این روش درمانی در کنار انواع روش‌های دیگر تشخیصی، پیشنهادات غذایی و مداخلات بهداشتی استفاده می‌کنند.
ممکن است آمریکایی‌ها تمایل داشته باشند که برای شل کردن عضلات و افزایش جریان خون به دنبال درمان حجامت باشند، در حالی که کسانی که در مناطق شرقی جهان زندگی می‌کنند یا از آنجا وارد می‌شوند ممکن است بیشتر به دنبال رهایی انرژی راکد و / یا افزایش جریان چی باشند.

از درمان حجامت چه انتظاری دارید

افرادی که به دنبال درمان حجامت برای اولین بار هستند، احتمالاً درمورد آن و فواید آن سؤالات بسیاری دارند. برای به اشتراک گذاشتن این سؤالات و هرگونه شرایط دیگر که در نظر دارید، با یک درمانگر صحبت کنید. یک درمانگر خوب از این علاقه استقبال کرده و نگرانی‌های شما را کاملاً برطرف می‌کند. هر درمانگری نیز به احتمال زیاد در مورد تاریخچه سلامت مشتری و هرگونه درد یا موضوعات قابل انعطافی که باید برطرف شود سؤال می‌کند.

حجامت

ماساژ درمانگر شما ممکن است ابتدا یک ماساژ عمومی سبک انجام دهد و فشار بیشتری به قسمت‌هایی از بدن که برای جلسه حجامت تعیین شده است، اعمال کند. برخی از درمانگران ممکن است مشتریان را با یک “لیوان” آماده کنند، که به آنها امکان می‌دهد سریعاً مکش را در نواحی مختلف بدن اعمال کنند.

یک جلسه حجامت معمولی شامل لیوا‌ن‌های ثابت است که روی شانه‌ها، پشت، باسن و پاها به کار می‌رود. پزشکان ممکن است یک بار بین چهار تا شش فنجان استفاده کنند، و آنها را به مدت ۱۰ دقیقه به بدن وصل کنند. سپس فنجان‌ها را در صورت نیاز / درخواست مشتری در سایر قسمت‌های بدن بکار می‌روند. پس از اتمام چند “دوره” حجامت، پزشکان ممکن است یک ماساژ بافت عمیق انجام دهند تا آزادسازی بیشتر عضلات مشتری انجام شود.

ملاحظات

وقتی که پزشکان برای اولین بار از فنجان استفاده می‌کنند، ممکن است مشتری‌های حجامت احساس خستگی کنند. فنجان‌های با مکش سریع نیز ممکن است درد خفیف تا متوسط ایجاد کند. شاید برجسته ترین جنبه حجامت، کبودی‌های بزرگ دایره‌ای به رنگ بنفش مایل به قرمز باشد که تقریباً یک هفته طول می‌کشد و ممکن است کمی حساس باشد. با این حال، بسیاری از افراد این تجربیات را تلاش باارزش می‌دانند. در حقیقت، مراجعین حجامت معمولاً بعد از جلسات حجامت، تسکین درد طولانی‌تر از جلسات استاندارد ماساژ درمانی را گزارش می‌کنند.
برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ورزمان مراجعه کنید : https://varzeman.com/blog/
Call Now Buttonتماس برای ثبت سفارش سریع
error: این محتوا محافظت شده است :)