ماساژ | ماساژ در محل | ورزمان|ماساژ به زبان بسیار ساده، مجموعه‌ای از حرکت ها و تکنیک‌هایی منظم گفته می‌شود که فرد متخصص ماسور بر روی فرد ماساژگیرنده انجام می دهد، این حرکت ها که حاصل از تجربه ی سالیان و حتی قرن ها ست، به منظور ایجاد آرامش در بدن اجرا میگردند. ماساژ به صورت کلی امری درمانی نیست. برخلاف باور عموم که ممکن است هنگام درد های عضلانی و گرفتگی های ماهیچه ها به یاد انجام ماساژ بیافتند، ماساژ در واقع سبکی از زندگی است که هدف از آن ایجاد تعادل و آرامش ذهنی و جسمی است. همه روزه افزاد در زندگی شهری با مسایل و مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که بر کیفیت زندگی ایشان تاثیر گذار است. استفاده از خدمات ماساژ می تواند آرامش و لذت زندگی را فرای از همه ی دغدغه های روزانه تامین کند.

ماساژ به زبان ساده

ایجاد حس خوشایند و رفع درد های حاصل از کرختی و سبک زندگی غلط یک جانشینی از دیگر مواردی است که میتواند ماساژ را به عنوان راهکاری مفید برای سلامت جسم و روح نام برد. در همه ی اعصار بشر به این نتیجه رسیده است که عقل سالم در بدم سالم است. هدف از این حرکاتن نیز تایید و تداوم چنین منظوری است. این حرکات در واقعی نوعی مراقبت دایمی از جسم همراه با احساس آسایش و رضایت از زندگی را در فرد ایجاد می‌نماید که به صورت طبیعی فرد را در مقابل بیماری های روحی و جسمی می تواند تا حدود زیادی ایمن سازد. تاثیر بر روحیه و نشاط  که آرامش و تعادل را به همرا می اورد، قدرت تاب اوری و پرهیز از رفتار های عصبی را نیز افزایش می دهد. ماساژ گرچه نقش اساسی در درمان نمی‌تواند بازی کند اما به عنوان عنصری پیشگیری کننده و در مواردی مکمل درمان با تشخیص پزشک می تواند راهگشا باشد.

ماساژ درمان نیست، اما میتواند در جلوگیری از برخی بیماری های روان تنی موثر باشد و با تشخیص پزشک در برخی موارد به سرعت درمان کند.

 

ماساژ در طی سه قرن اخیر توانسته جایگاه مناسبتری را از نظر علمی در جوامع مدرن بدست آورد. این فن در طی زمان محبوبیت بیشتری در غرب یافته و در حال تبدیل شدن به بخشی ارزنده از یک زندگی سالم است.  در کنار ورزش، تغذیه سالم و محیط آرام میتواند در نقش تسهیلگر فشار های عصبی حاصل از زندگی شهری را بکاهد. تدوین علم ماساژ و تدریس آن در ده های اخیر توانسته بر اشتغال زایی و رونق گردشگری تاثیر گذار باشد. از آنجا که هر کشور دارای فرهنگ و آداب و رسوم خود است ماساژ نیز در برخی نفاط جهان به سبک های متنوع درآمده و تجربه هر کدام میتواند برای انسان منحصر به فرد باشد. بنابراین استفاده از حرکت های متنوع، روغن های معطر و گیاهان بومی هر منطقه خواص آرامش بخشی خاص خود انگیزه ای باری توریست ها در هر منطقه از جهان برای دریافت خدمات  است.

 

 

پاسخی بگذارید

error: این محتوا محافظت شده است :)